Prijava

moraju da stavljaju da ih ljudi ne bi tuzili ako/kad se razbole

Знам брт, ал не можеш ми рећи да велика болдована слова ПУШЕЊЕ УБИЈА која пишу и код нас на свакој паклици нису довољна, већ мораш да покријеш целу кутију покојницима и њиховим органима, па још и да је офарбаш

Pitam se koliko zemljišta je pod zasadom duvana. Kada bi ga iskoristio za uzgajanje hrane bilo bi je više i bila bi jeftinija - dakle manje gladnih. Manje srčanih i drugih oboljenja - manje smrti, zdraviji ljudi, milijarde ostale u zdravstvu umesto da se troše na pomoć ljudima koje su Džejms Din i Džoni Dep navukli da propuše kad su imali 12 - 15 godina i razmišljali o bilo čemu uopšte ne. Realno, od keša koji za života spičkaš na cigare mogao bi da kupiš gajbu ili iškoluješ troje dece. Mogao bi svake godine da letuješ na Zanzibaru dve nedelje. Ali ne, sve mi diraj, cigare mi ne diraj.

Наравно, да није дувана људи не би бацали пикавце по улици, ишли би у цркву, јели би поврће и свет би био савршен.

Али шта ћеш, да се ми не жртвујемо, ваша летовања у Занзибару и троје школоване деце не би били тако посебни, јер би постали просек, неко мора и да даје контраст јбг

Kaze drug drugu koliko su te cigare i koliko ih popusis. Ovaj mu odgovori. Ovaj kaze pa za 10 godina zadnjih sto pusis mogao si da kupis kucu sa bazenom.
A ovaj ce pa gde ti je?!
Vic

Ja vec neko duze vreme razmisljam da batalim pljuge posto kasljem od njih kao som, uzitak mi je svaka deseta ako i toliko, ostavio sam cak zimus na 3 meseca i nije mi uopste toliki problem bio da izguram krize, msm jeste ali prodju za par nedelja, ono sto me je jebalo i zasto sam se vratio je sto su mi ostavile prazninu bukvalno, ta psihicka zavisnost i navika je problem, previse su inkorporirane u svakodnevnicu i identitet. I onda tako sedim fazon gledam film i pijem pivo i sve imam osecaj da mi nesto veliko fali, rupacaga jebena, nemir neki. Pivu nesto fali, obroci nisu kompletni bez pljuge posle itd. I onda me sastavio neki stresni period sto sam jedva docekao kao izgovor sebi da propusim. I evo kasljem kao majmun lol

Pitam se koliko zemljišta je pod zasadom duvana

Nešto oko 4 miliona hektara. Ogromna većina otpada na Brazil, Kinu, Indiju i SAD.

Kada bi ga iskoristio za uzgajanje hrane bilo bi je više i bila bi jeftinija - dakle manje gladnih

Kad se tako priučeno gleda, deluje lepo. U praksi je malo drugačije. Ne pada mi na pamet da branim likove koji vode duvansku industriju, koliko (pa i do nižih nivoa) tu para, koksa prostitutki... ne znam da li se bilo koja legalna industrija može meriti sa tim. Internacionalni duvanski menadžeri se žene pi tri puta u proseku.
Dalje, verovatno ti nije poznato da je duvanska industrija punila 8% srpskog državnog budžeta, to je zadnja informacija koju imam. Ne znaš koliko stipendija, donacija bolnicama itd... Nije sve tako kao što izgleda. Lepo je posaditi paradajz na 1000 ha umesto duvana, ali tada fmp ne bi igrao evroligu, nego bi se klao sa Krnješevcima.

Thilmo
Bombas na ovoj temi je kao onaj lik na svadbi što trenira ples, i jedva čeka da počne zabavna muzika na početku da može da vrcka kukovima i zabacuje glavu u periodičnim cimanjima.

hahah vidi ovog bednika. Ne brini brt, otvorice neko temu kako upakovati kobasice u gepek fiat punta, zasijaces

Cemu svadja vidis da je drogiran

Ne ubija duvan. Ubijaju govna kojima industrija tretira duvan da bude volko nikotina, nolko katrana, te lajt, te extra, te specijalni ukus, da duže traje, da lepše gori, te milde sorte, forte sorte...

U pljugi duvan kao duvan je najmanje štetan. Najštetnije su hemikalije u koje je duvan potapan.

Ne ubija duvan. Ubijaju govna kojima industrija tretira duvan da bude volko nikotina, nolko katrana, te lajt, te extra, te specijalni ukus

lupaš gluposti

Da uzgajamo paradajz punili bi budžet novcem od izvoza paradajza...Vrlo prosta računica - uzgajaš kukuruz kako bi dobio biodizel, sve manje kukuruza za stoku, dakle, sadi više kukuruza. Više kukuruza - manje drugih kultura, jer je manje dostupnog zemljišta. Manje drugih kultura - veća cena. Isto je sa duvanom, s tim što mi sve cigare koje proizvedemo (koliko se sećam baš sve) izvozimo u Bosnu pa opet uvozimo nazad (valda shvataš zbog čega).

Ali da - umesto duvana sadiš maline. Otvoriš dve - tri fabrike za preradu kako ne bi uvozio sopstvenu preradjenu malinu iz Engleske, okačiš Vučićevića za jaja da ulepšava Pašićev trg kako ne bi imao monopol na hladnjače, i digneš poljoprivredu za 20%. Uzmeš prave ljude da ti rade marketing, napraviš maskote, organizuješ festival maline (kao festival pomorandži u Holandiji samo ne baš tako bolesno) i napraviš od sebe zemlju maline. Staviš je na zastavu umesto grba. Premijer nosi lila košulje gde god ide, kao i članovi zvaničnih delegacija i ambasadori. Ne. Mi proizvodimo krš duvan, mešamo ga sa ko zna čim i šaljemo 60.000 ljudi godišnje na bolničko lečenje.

https://skeptics.stackexchange.com/questions/2694/are-anti-smoking-advertisements-in-actuality-promoting-smoking-through-use-of-re

Yes.

ScienceDaily summarised an investigation into this by a group at the University of Georgia:

They found that, overall, the more the students were exposed to anti-smoking messages, the more inclined they were to smoke. The exception -- where exposure to anti-smoking ads correlated with a reduced intention to smoke -- occurred among students who said their friends were influenced by anti-smoking messages
Reference: University of Georgia (2007, July 20). Why Some Anti-smoking Ads Succeed And Others Backfire. ScienceDaily.

Sevaste jebem ti mater mrtvu ti ko da nisi bio u srednjoj školi ili niko iz tvog razreda nije pušio iz buntovništva. Jednom kad počneš to je to - na traci si, evo neka svaki pušač ovde napiše sa koliko godina je propušio, Bora Čorba stop

Ne bih komentarisao ovo Melkijadesovo, jer mi spika opasno smrdi na ono palamuđenje lika koji u životu kurcem nije mrdnuo. Nego da se vratim na ovo i razbijem jedan od srpskih mitova o otrovima za navlačenje na cigare

Ne ubija duvan. Ubijaju govna kojima industrija tretira duvan da bude volko nikotina, nolko katrana, te lajt, te extra, te specijalni ukus

Verovatno nisi čuo da je SZO zabranila hemijske aditive u cigaretama. Hteli su jebeno da zabrane i određene vrste duvana i klasifikuju ga kao aditiv (tebi je verovatno poznat Berlej, ima ga i u Srbiji), ali je bez njega nemoguć american blend, tako da to nije prošlo ili barem ne u većoj meri.
Što se tiče aditiva, svodi ti se na aromate, a to su u većini mejnstrim proizvođača voća, kakao i slične stvari koje su bezbedne, ako odeš u neku fabriku duvana imaš deo džemare, gde kuvaju recimo šljive, smokve itd... Postoji aditiv u vidu tzv recon duvana, pravi se smesa duvanske prašine, otpada u preradi (isključivo duvan, organsko), pravi se kaša i suši se, to se doda 1-2% da se smanje troškovi proizvodnje. Nešto najbliže hemiji jesu one kuglice za aromate u filterima, ko hoće mentole i to, ali i to je strogo kontrolisano i naznačeno.

Nema tu nikakve hemije prijatelju. Duvan u listu se fermentiše vrućom vodenom parom i deli list od rebra u primarnoj proizvodnji, u sekundarnoj se secka na onakav kakav vidiš u cigareti i na kraju se puni u prazan pripremljen filter i papir. Ono što te iz duvana ubija nije duvan, već produkt sagorevanja, katran, ugljen monoksid i ostalo. Ubio bi te i nikotin kad dobar deo ne bi sagoreo. Popuši jednu za drugom 30 cigareta i mrtav si čovek.

A zar se ne dodaje amonijak bombas, da brze gori i pojaca zelju za paljenjem pljuge, i neko sranje da pepeo bude metalik siv?

u današnje doba ne, odnosno o decenijama se radi već...

Pitam se koliko zemljišta je pod zasadom duvana. Kada bi ga iskoristio za uzgajanje hrane bilo bi je više i bila bi jeftinija - dakle manje gladnih. Manje srčanih i drugih oboljenja - manje smrti, zdraviji ljudi, milijarde ostale u zdravstvu umesto da se troše na pomoć ljudima koje su Džejms Din i Džoni Dep navukli da propuše kad su imali 12 - 15 godina i razmišljali o bilo čemu uopšte ne. Realno, od keša koji za života spičkaš na cigare mogao bi da kupiš gajbu ili iškoluješ troje dece. Mogao bi svake godine da letuješ na Zanzibaru dve nedelje. Ali ne, sve mi diraj, cigare mi ne diraj.

Brt problem sa svetskim zalihama i distribucijom hrane nije taj sto nema dovoljno obradivog zemljista, samo u Srbiji imas xyz hektara njiva koje se ne obradjuju, problemi su druge prirode. Ti hektari zasadjenog duvana nisu razlog zasto su ljudi gladni ili im je skupa hrana.

Brate posadio sam 15 dvogodišnjih stabala lešnika i tri orasa na manje od pola hektara zemlje tome treba ajde nek bude 5 godina da krene u neku početnu fazu rađanja, znači nije još pun prinos, a opet imaš zalihe. Došao sam nekako do zaključka da tolko hranljivih tvari ima u šaci lešnika + u dva tri oraha da ti je to apsolutno dovoljno da preživiš npr u nekoj ratnoj situaciji/apokaliptičnom scenariju i to ne samo da preživiš nego da si namiren pošteno... U principu sve te koštunjave plodove prepune masti i proteina (mada ni ugljenih hidrata ne manjka) da počnu sad masovno da sade po alejama i kraj puteva to bi ti iskorenilo glad maltene, a imaš i dobrog izbora bogami pistaći i bademi mogu da rađaju na našim područjima, jedino što bi bilo zajebano je kesten jer mora da se peče, al valjda bi se i za to snašli dosta smo od Gril Bersa naučili haha. Jbt do pre godinu dana nisam imao pojma npr kako kikiriki uopšte nastaje eto sad sam u maju ove godine sadio i već se druga tura cvetova odmeće ma šou program šta majka priroda pruža na tacni.

Btw ne terajte me da slikam u Rijeci sam

Ja sam čak i jebenu temu na forumu otvorio pre nekoliko godina kad sam stvarno hteo da ostavim pljuge. Izdržao sam nekoliko nedelja.

Ovo što Gambara kaže je na mestu. Ima pljuga određeno mesto u našoj rutinu, tj. nas koji smo hc pušači. Izdržao sam najviše 5 nedelja ako se ne varam. Neću da naglašavam benefite koji svi znaju, ali ono prvo što meni pada na pamet je da sam bio mnogo pedantniji. Prosto imaš potrebu da sve bude na mestu. Jeste, vrati se i ukus, bolja cirkulacija, naravno i njuh. I onda mi se desilo da jedan dan šetam Bulevarom i stvarno se dobro osećam. Pluća se pročišćavaju, njušim gradom kao Tarzan, osećam polet, šetnja mi prija. Sve je to super i u jednom trenutku nešto počne da me pecka- osećam se jako dobro i samo mi ta pljuga u hodu fali da se osećam skoro pa savršeno.