Prijava

a desi se pogreši čovek

Jbg. Dovoljno je što nikad neću to da oprostim sebi. Sve kul. Izvinjavam se za sve.

Država-privredno čudo, gde su te kad izađeš na ulicu vukli za rukav u neku od novo izgrađenih fabrika za platu od koje platiš letovanje, televizor i još ostane za kurve je izvozila radnu snagu u stotinama hiljada?
http://stajerska.eu/2018/06/26/%E2%80%8Bsrbi-u-nemackoj-50-godina-privremenog-rada/

Nešto ne štima....

Ljude koji se lože na anarhiju smatram jedva mislećim, i upitno sposobnim za takvu radnju.

Jugobumeri 30 godina posle raspada pričaju kako se mnogo bolje živelo, posle rata hiperinflacije, rata,m prevrata, privatizacija itd. Ne sumnjam da tako deluje.
Al pogledajte neki film, seriju ili šta već iz tog perioda od Balkanskog Špijuna, Vrućeg vetra, Tesne kože, Ćikine dinastije, Otac na Određeno vreme sve do i zaključno sa Boljim životom. svud se pominju nestašice, inflacija, skok cena, male plate, nemogućnost da se dođe do stana, posla...Ok ne uči seistorija iz filmova i serija, prvi to kažem, ali jesu doraz vremena u kome su nastajali.
Ružičaste naočare nostalgije su zajebana stvar.
A mogu i ja sad da krenem da pričam kako se mnogo lepo živelo u Vučićevoj Srbiji 2020 pre korone, jbg išo sam u kafanu od svake plate, poplaćam račune, kupim nešto sebi i ostavim evre na stranu za more.

Ma koji je političar i vlada dobra? To ne treba da postoji jer ne postoje ljudi koji neće zloupotrebiti svoju moć. To su sve gluposti kao i ratovi, apsurd totalni. Nego ajde, od svih zala najmanje.

Gde najmanje zlo...
Jedina lepa stvar koju mogu da kažem o komunizmu je da je tek druga najgora ideologija koja je došla na vlast tokom XX veka.

Što kaže keva od drugarice - radimo u kancelariji nas tri žene, jedna ispriča vic o Titu i - sutra se ne pojavi na poslu. Zapravo više je nikada i ne vidim i ne znam šta se dogodilo sa njom. Ostale nas dve, jedna ju je drukala a znam da nisam ja...

https://pescanik.net/bankrot-2/

Ovog se niko ne seća na slavi, svi u fazonu joj kad smo išli vozom u Trstpofarmerke.
Joj kad beše Ante, beše i za kante. hehehe

Mitovi prosečnog jugonostalgičara :

- bolje se živelo (kako za koga, ne zaboravimo činjenicu da neretko nije bilo kafe, kola si ponekad smeo da voziš parnim il neparnim danima itd. Bede i gladi je uvek bilo, itekako).

- mogli smo da putujemo (moete i sad da putujete, samo što ne postoje više nekakve Čehoslovačke, Rumunije i ostale Bugarske gde je jad i beda i gde možete da se iživljavate jer imate više love).

- nije bilo kriminala, korupcije, silovanja...(ne, ni slučajno).

- Bilo poštenije, sad vlada jedan čovek i njegovi nesposobni poltroni (i tada je vladao jedan čovek i njegovi podobni, nesposobni poltroni; ko je bio u partiji napredovao je, ko nije - jako teško, kao uostalom i danas).

- Vladalo bratstvo i jedinstvo, svi se slagali (zapravo normalni i razumni su se slagali, ovi drugi su se podnosili i trpeli - kao uostalom i danas).

- cenio nas i poštovao čitav svet (jako mudo, ne da ti menja život to što za tebe zna neki jadnik iz Obale Slonovače i što misli da si mu nesvrstani brat, nego je neuporedivo).

- nisu bili nevini ti što su išli na goli otok (za ovakve izjave, mada sam protivnik nasilja, naročito nad decom i ženama - treba da padaju šamari i dlanom i nadlanicom, i po levom i po desnom, bez obzira na to da li je u pitanju muško ili žensko, staro ili mlado).

U teoriji je to utopija.

Utopija koju je osmislio filozof bez dana radnog staža (današnjim rečnikom) koji se ceo život žicao za kintu prvo od ćaleta, posle od Engelsa, koji je uzgred budi rečeno bio industrijalac.
You cant make this shit up.

treba da padaju šamari i dlanom i nadlanicom, i po levom i po desnom

melky is into spanking

Do koje mere smo zatupljeni, neobrazovani i pičke nesposobne najbolje govori činjenica da

- umesto da se bavimo ovim i sada (a raspada se, jako) bavimo se frankenštajnom koji se raspao pre 30+ godina

- neki jadnici čak pate za tim frankenštajnom

umesto da se bavimo ovim i sada (a raspada se, jako) bavimo se frankenštajnom koji se raspao pre 30+ godina

Uglavnom se slažem s gore napisanim na temu, sem ovoga.

Ja sam oko Nove godine izbindžovao Bolji Život (bilo mi dosadno jbg) 90% stvari ko danas da je.
Male plate
Bahati šefovi
Partiski aparatčiki i poltroni koji napreduju
Dugovi
Krediti
Nestašice
Ljudi s faksom u 30 godina na birou žicaju se za pljuge od ćaleta
Nije sekond hend nego komision

itd. itd,
jebeš ga i te kako je relevantno razumeti taj period, i da dobrim delom živimo ne baš mnogo različito

Vidim cita se pescanik, i ja volem.

U sustini mudri celt je najverovatnije KAO I UVEK u pravu i kratko i jasno rezimirao

pratimo globalni talas kad ide na bolje i nama ide, kad ide na gore i nama ide, samo smo vremenom napravili da odstupanje bude mozda vece nego kad se krenulo.

Dakle tajmlajn: 50ih i 60ih zemlja u rasulu, na osnovu linka koji je okacio mrno sredinom 60ih se masovnije ide u njemacke, i te zapadne zemlje koje su pocele ubrzano da se oporavljaju vuku sa sobom i ove manje ekonomije. U jugi se sve to kombinuje sa prilivom novca koje donose gastosi te 70te i 80te pa naspram gecenija posleratnog horora vecini taj period deluje ka zivot u Svici posmatran kroz ruzicaste naocare.