Prijava

Anarhija ali ne baš preko cele Baščaršije

Anarhija, ali da zavrsis fakultet.

Anarhija - kao deca smo se igrali

Anarhija ali idi po loptu, jer sam stariji.

nestor makhno mije pušijo gowno

odem li u venu ću ,ostanem li poludeću

Anarhija ali holandska druga uvek više golova

Anarhija ali sve pare u Zvezdu

Čovek je društveno biće: on ne može da postoji sam; on živi u zajednicama ili društvima. Zajedničke potrebe i interesi uzrokuju određene dogovore da bi nam omogućili sigurnost i lagodnost. Takva saradnja je slobodna, dobrovoljna; nema potrebe ni za kakvom prisilom od strane države. Ti se priključuješ sportskom klubu ili horu zato što su to tvoje naklonosti i sarađuješ sa drugim članovima bez da te neko primorava na to. Naučnici, pisci, umetnici i pronalazači tragaju za svojom vrstom inspiracije i međusobnog rada. Njihovi nagoni i potrebe su njihovi najjači motivi: mešanje bilo kakve vlasti ili države može samo da ometa njihove napore.

Svuda u životu možeš videti da potrebe i naklonosti ljudi vode u udruživanje, zbog međusobne zaštite i pomoći. To je razlika između upravljanja stvarima i vladanja nad ljudima; između rađenja nečega po slobodnom izboru i bivanja na to primoran. To je razlika između slobode i prinude, između anarhizma i države, jer anarhizam znači dobrovoljnu saradnju umesto prisilnog učestvovanja. On znači sklad i red namesto ometanja i nereda.

"Ali ko će nas braniti od zločina i zločinaca?", pitaš.

Bolje se zapitaj da li nas država stvarno štiti od njih. Zar država sama ne stvara i održava uslove koji stvaraju zločin? Zar najezda i nasilje na kojima počiva država ne stvaraju duh netrpeljivosti i proganjanja, mržnje i još više nasilja? Zar se zločin ne povećava sa povećanjem siromaštva i nepravde prouzrokovane državom? Zar sama država nije najveća nepravda i zločin?

Anarhija ali stop laloškoj manipulaciji

Govern - ment
Vladanje - umom

Onog momenta kad povratiš svoju svest prvo što ćeš uraditi je to da ćeš početi sakupljati sve potrebne alate koji će te kao šilo isklesati u suvereno biće bez potrebe za bilo kakvom idejom o sebi, bez osuđivanja bilo koga/čega, a zarad jedino i isključivo života u istini. Sve ostalo je tumaranje po mraku. Dok ne dođe momenat kada se kanal konekcije između tvoje više svesti i tebe pročisti i bude kristalno jasan, kao stabilan bandwidth optike sa protokom gigabajta u sekundi, nećeš razumeti da se i anarhija, isto kao i država, protivi prirodi i istini. Suština ljudskog bivstvovanja na ovoj planeti je da se oslobodi, da. Ali čega se oslobađaš? I gde si upao uopšte i sa kojim razlogom? Kao seme duboko zakopano u mrkli mrak, mrakom ćeš se na početku i hraniti. Država je sastavni deo tog mraka. Čak bih izneo i argument da su naši preci nekada, kada su bili u svom punom sjaju i nepojmljivoj moći, imali dogovor između sebe da na svojevrstan način edukuju svoje potomke koji tek treba da stanu u svoju moć i suverenost, a to su učinili oduzimanjem njihovih "privilegija" i pravljenjem sistema u kojem se krvavom borbom spoznaje vrednost sopstvene duše, nakon čega ti se konačno ustupa vlast da radiš sa svojim kraljevstvom - koje si ti sam, kako najbolje znaš i umeš.

Institucija
Institut - cia

???

Jebem li ti seme laneno blesavo, ment kao mental fino si to skockao, samo još da smislimo šta ćemo sa onih tuce tuca glagola na koje se dodaje sufiks -ment

Majonez
Majo-nez

Maje kao baštinici znanja naših predaka i pleme koje je ovladalo tehnologojom i danas nezamislivom.

Nez - skraćeno od ne znam. Maje nisu znale za boga našeg rišćanskog i zato su propale. Propale su tačno 5.5. te se i danas slavi dan potonuća Maja - Cinco de Mayo.

Pametnom dosta.

samo još da smislimo šta ćemo sa onih tuce tuca glagola na koje se dodaje sufiks -ment

???
Ment i tu ima isto značenje brt
Entertain - ment
Punish - ment
Establish - ment

Ako kaniš kontrolisati um moraš to činiti kroz jezik.

анархија као деца смо се играли

Ok Šmo, znam da sam tebe možda ponajviše od svih nažuljao s ovim, jasno je iz kojih razloga. Reći ću samo da ništa konkretno nisi izneo sada čega već nismo bili svesni, takođe treba obratiti pažnju i na izgovor reči jer glas/zvuk je suštinski taj kreatorski aspekat koji određuje namenu kreacije. Ne raspravljam se, jednostavno donosim vesti da su jezici čarolije, a ljudi čarobnjaci i tjt. Prihvatite ili ne, moj deo je ovde završen.