Prijava

Kako gledate na nebinarne ljude kao što su transseksualci i interseksualci? Da li im treba omogućiti da slobodno dišu i da ih se manje osuđuje?

Ima 10 vrsta ljudi na svijetu, oni koji kontaju binarne brojeve i oni koji ne kontaju.

A inače, nemam stvarno ništa protiv njih. To su ljudi koji iz nekog razloga se ne mogu uklopiti u očekivanja i neki opšti đir svog biološkog pola i oni to kontaju riješiti tako što će prihvatiti neki drugi identitet, nemam ništa protiv toga, njihova stvar. Društvo ih mnogo kinji bez ikakvog opravdanog razloga. Od svih manjinskih grupa vjerovatno su baš oni najviše hejtovani i diskriminisani.

Kontam da je logika tog hejta uvjerenje da mnogi od njih krenu tim putem iz nekog bijesa ili što im se tako hoće, a ne zato što imaju stvarni problem... i da će se onda i drugi za njima povesti, i onda ode sve u materinu, neće se više ništa znati, ni ko je muško, ni ko žensko... ako su svi isti onda nema toliko međusobne privlačnosti, manje veza, manje djece, depopulacija... A onda na to dodaj još narušavanje klasčnih rodnih arhetipa koji su ipak služili kao neki pozitivni uzori i smjernice.

Mislim jer realno i tradicionalna muškost i tradicionalna ženskost sadrži u sebi neke značajne vrline kojima treba težiti, i koje su međusobno komplementarne. Ako se ti arhetipi izgube, ni te vrline više ne postaju nešto čemu se teži.

Ljudi koji hejtuju transrodne uglavnom njih vide kao pretnju tom poretku.

Po meni taj poredak jeste vrijedan i treba ga očuvati, ali ne tako što ćeš osuti hejt na minornu grupu zbunjenih ljudi sa realnim problemom, nego tako što ćeš ti kao ponosni predstavnik tradicionalne muškosti (ili za dame ženskosti) u sebi otjeloviti taj tradicionalni arhetip i te vrline... a ne baviti se majušnom grupom ljudi koja te ne po čemu ne ugrožava.

Transformersi su mentalno obolele osobe i treba se ophoditi prema njima kao takvima, nuditi im terapiju i lečenje za njihovu bolest a ne omogućavati im da se unakazuju. Muški transformer koji se transformuje u ženu nikad neće biti prava žena i treba im to jasno staviti do znanja. Nemaju ženske reproduktivne organe, nemaju matericu, nikada neće biti ženska osoba.

El se pecamo na loše trolove ili nam je samo dosadno?

Tamo na zapadu teraju decu da budu nebinarna, ko neće, odmah metak u čelo.

Šmoklja ne slažem se. Svako ima pravo da se liječi kako želi . Ako neko smatra da će mu promjena pola, operacija i tome slično pomoći da se osjeća bolje, ne mogu ja da im branim.
Sam odlučuje za sebe.
Slažem se da im treba predočiti sve rizike tako da prave informed decision.
I samo ako imaju više od 18 godina i nakon razgovora sa psihologom/psihijatrom, koji može da ustanovi da li je to neka bubica mentalno nestabilne osobe, ili su oni stvarno u glavi više u skladu sa suprotnim polom. (a takvih zaista ima i to se na njima često vidi od malena, po pokretima, interesovanjima, svemu...)
Ako psiholog/psihijatar ustanovi da su normalni, a da su prosto u glavi u kontri s onim što im je među nogama, onda im treba dozvoliti da rade šta hoće... hormoni, operacije, itd...

pa dosadno kamenofile aj malo da seremo što da ne

Problem je u upotrebi termina 'promjena pola' jovore, jer to što oni sebi rade, to ne rezultira uspešnom promjenom pola, jer kao što smo već utvrdili, niko nikada nije uspeo niti će u nekoj doglednoj budućnosti uspeti da se pretvori u pripadnika suprotnog pola U POTPUNOSTI, znači sve, hromozomi, dnk, reproduktivni organi, SVEEE. E sad ako su transformeri zadovoljni time da sebe unakaze zarad nepotpune promene pola onda neka ih, niko njih ne može da spreči kako sada stvari stoje.

Profe, ukini ovom mogućnost da otvara teme.

Od 24 njegova posta, 5 su teme i 8 je van njegovih tema.
jovor je ajnštajn naspram ovog.

Ma jok, lakše zajebavati mene i trajforsa i brisati nam profilne slike

a meni ne briše kao šta, ne ubacuješ me u tu vašu elitnu kliku
dobro, neka ajde, neko to od gore vidi sve

ali šta smo mi bogu skrivili da nas ovakve ličnosti, najverovatnije dupljaci, savataju u ovim godinama, leta gospodnjeg 2023?

Mesni ja nisam gej, nisam gej a ni nebinaran. Otvorio sam temu čisto iz razmene mišljenja nisam mislio nikoga da savaćavam. A šta meni to konkretno fali?

Nek mi otvarač teme popuši ovaj binarni kurac

Postoje samo strejt i gej osobe. Nema bi, krljaš i muški i ženski čmoor? Peder si brt.
Voliš pičku a voliš da jebeš i šimejla? Peder si brt.
Jebeš onog što otfikario kurčekanju pa ugradio nešto što kao liči na otvor od pičku? Peder si brt
Pušio ti kurac trandža? Alo, peder si tebra.
Primaš se na Andreja Pejića? Znaš već da si peder.

Jednostavno da jednostavnije ne može da bude, oduvek bilo i biće

Stalkere, zar ne postoje i panseksualci, a to je privlačnost prema svim polovima! I muškarci i žene i trans i interseks

Ne bavim se njima i ne interesuju me.

Stropoštani anđeli regulišu saobraćaj na Zemlji

Izmariniraj mi marinka - izbalavi mi pišurak

Umetnost cveta ,cveta preko cveta preko neta