Prijava

Ovoj temi fali samo tavla, spika je već penzionerska

Pliduu esi prico ti nekad na fiksni

Haha bilo je prilike da se upoznam i sa tim muzejskim primjerkom uređaja za komunikaciju

Zvao fonto od babe, pitam se koliki račun im je stigao. Nisam posle ni gledao izvlačenje, možda sam nešto i dobio haha

Moooj plidu zvuci neverovatno al vec i tvoja generacija spada u stare

Jeste zvali ljude telefonom da ih zajebavate?

Jeste zvali ljude telefonom da ih zajebavate?

Bilo je i toga...

Ne brate mi zivimo u drugoj dimenziji dole ispod vojvodine nikad nam na pamet nije palo

Ajd što su bili popularni krimosi al su imali daleko više šmeka od ove sad boranije.

E sad mi udari flešku na ovog Marku što sam pominjao u prethodnim postovima. Jednom nam doneo neke kasete i diskove, ali se vratio nešto 2-3 ranije nego što nam je rekao. Pa nas je u gradu navatao izvesni Kole, krimos vonabi malo stariji od mene koji je danas neko mudo u opštini preko SNS, da nam je Marka poručio da dođemo u kafić gde je blejao da uzmemo diskove. Pošto bilo neko zlo doba skoro ponoć kad smo mi došli ovaj je već bio pijan i našmrkan. Inače smo ga znali preko ortaka sa čijom kevom je Marka išao u osnovnu. Seli mi za njegov sto, on nam dao kasete i diskove, ajde kao da popijete piće sa čika Markom. Ovaj ortak preko koga smo ga znali je uvek voleo da bude malo kurčevit i glumi facu bez ikakvog osnova i kredita. U jednom trenutku Marka izvadi tetku ispod sakoa (vazda je nosio sako, farmerke i cipele), razvuče lajnu preko drške i povuče. Tad sam prvi put uživo video koks. Onda razvuče drugu, pruži ovom ortaku i kaže "oćeš i ti malo". Ovaj da ispadne frajer kaže oću. Kako je to rekao Marka mu raspizdi levom nadlanicom vaspitnu preko usta i kaže "oćeš moj kurac. Ja da crvenim pred tvojom Vesnom da sam te navukao na sranje. To nije za vas, to je za mene matoru gluperdu i ove retardirane majmune tamo" i pokaže na ovog Koleta i njegove neke dizelaše. Pa uhvati tetku za cev i poče ovog ortaka da kucka drškom po čelu i kaže "ako samo čujem i da si duvao lepak ja ću da te ubijem, da se tvoj Milanče ne maltretira oko toga. Za sve važi, jeste čuli". Vrv ga ne bi raspizdio da je bio strejt, ali jasno je održao lekciju. Odmah potom je skrenuo temu na muziku, devojke, školu...

Naplašio nas je, realno. Osim povremenog džointa u krug jednom u nekoliko meseci niko iz tog dela ekipe se nije hvatao narkotika. Ovaj se toliko usrao da je do kraja faksa bežao i od vutre. Tada ga je valjda pustila malo frka od Marke. Ovi današnji bi neke nove klince zvali pičkama ako ne šmrkaju.

Brate el moguce da romantizujete kriminalce i sljam, nebitno iz kog vremena? Cuj imali kriminalci ranije smeka... Ko kad udjes na one bumerske fb stranice gde penzosi svrsavaju na slike kreveta od slame ili poslastice u vidu secera preko leba

Ne romantizujem ga, samo kažem da je imao bar neki kakav takav iskrivljeni kodeks i nivo ispod koga se ne ide. Ovo danas napaljeni majmuni bez kompasa. Oni na koje nam je Marka pokazivao.

Brate el moguce da romantizujete kriminalce i sljam, nebitno iz kog vremena? Cuj imali kriminalci ranije smeka...

+136535884

Spržili nam mozak davno sa tim junacima asfalta, nema tome više pomoći

A čuj, bilo lepše nekad nosile se Boss uniforme, Luger za pojasom sve pod konac, znao se red neki bili zakoni i ustanove… ovo danas sve go žutokljunac sa obrijanom mekanom glavicom

Danas bukv vise ne znas ko je mafia placam gorivo na benz pumpi lik debeo tetoviran nadrkan - kasir, radnica u pekari tetovaze na podlakticama napumpana usta random mejmun na plazi kineska slova na ledjima, lik u perionici u

T R I B A L I M A
R
I
B
A
L
I
M
A

Skoro video aks kurira ima tatoo na vratu pise cocaina

Drugacija bila mafija ranije u osnovi tripovali su da su gospoda danas svaka susa mafijozo postalo tresh ugledali se na zapadne vrednosti

Inače ovu igru sam igrao u 90-im kao sumanut na komodoru 64.
I ne samo ja nego i drugi ukućani, računajući matore. To je pomama bila.

https://www.youtube.com/watch?v=Iw8h-UEPB1Y

Igrica ovako djeluje glupo i nejasno na prvu, al kad se skonta u čemu je štos i kako se igra, teška je navlaka u pitanju... Glavni antagonista u igri je onaj crni rak, u igrici se zove Seon...
A cilj igre je da ovaj žabac, zvani Gribbly, odnese sve svoje mladunce u gnijezdo...

Igra ima izuzetnu logiku, npr. kako ove razne kreature evoluiraju, prolaze kroz faze života, kako mogu da u nekom trenutku otmu mladunce itd...

Uglavnom za prelaz na viši nivo moraš spasiti najmanje 6 mladunaca... Ako spasiš manje od toga, ponavljaš isti nivo...

Onda ima fora da se ruše i prave ograde u igrici, tako sebi prokrčiš recimo prečicu do nekih zabačenijih dijelova unutar nivoa, itd... ma haos... igra je fenomenalna...

Može i sad da se igra...
treba vam emulator za c64 koji može da se skine ovdje
https://vice-emu.sourceforge.io/
onda učitaš samu igricu u taj emulator i pičiš
https://www.myabandonware.com/game/gribbly-s-day-out-4uu

S tim da treba podesiti da tastatura simulira džojstik što nije baš najjednostavnije, al ako kome dođe da se time zamlaćuje, rado ću objasniti šta i kako.