Prijava

Ja sam skontao da je Surovi raspoložen da obriše 100 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 loših definicija, tako da nema potrebe za usvajanjem ovog predloga. :)

Sve sto ovde smrdi, smrdi zbog tih palceva gore i dole.

@surovi... kako bi ovo lepo radilo na vukajliji :)

Ajajaj Čiča stvar je u tome, što bi svi nekad serendali malo više... ali to serendanje zasad ulazi u popularnost i ograničeno je na 5 dnevno. Ako oni kojima popularnost nije baš bitna, ipak vole da serendaju, tj. definišu, što da ne serendaju na "blogu"? Time će moći da definišu do mile volje, ali sam vrhunske stvari da stavljaju na ocenjivanje, tj. kvota 5 za ocenjivanje. Možda bi se time rešilo mnogo stvari, i svi bi bili zadovoljni. I ako se npr. meni sviđa Surovi kao autor, odem na njegov blog gde se on izdefinisao i pročitam, ostavim komentar...ali ne ocenjujem.
I svi zadovoljni, kreativci i takmičari.
I da se izbace posteri, jer kvari koncept sajta a i brat bratu, najlakše je naći sliku i komentarisati je.
Sad sam se iskenjala, ali mislite o tome.

паметна си ти дјевојка игуано :)...свиђа ми се приједлог....уз тебе сам...

moze, al da bude 2 dnevno :)

Ili to, kako god :) demokratija za sve

5 definicija i 2 postera za vek i vekova. Amin.
Koji ce to problem konkretno resiti, sto kaze Surovi.
koliko autora dnevno ispuni kvotu 4, 6, 7? u proseku
da ce ako bude 20 def dnevno manje biti bolji kvalitet istih i laksa preglednost...za 20-30 def dnevno ne verujem.
Da bi takvo ogranicenje uskratilo kreativnost mnogima, narocito onima koji su skoro dosli i onima koji tek dolaze... bi sigurno.
I potpisujem post malog prsta.

Slažem se sa prstom da su problemi vezani za palac gore palac dole. Al, verovatno je postojala potreba da se uvedu, jer razvija takmičarski duh. Mada iskreno, mislim da većinu ovde i zabole za popularnost, stvar je dobro iskenjati se i neki se baš i ponose sa što većim brojem minusa i što većim brojem komentara. Meni prvoj se ne bi svideokoncept bez takmičenja, smorila bi me Vukajlija skroz. A Motika ti si već oblačio zlaćane gaće, pa ti je lako da govoriš i naravno da kod tebe postoji koncepcija, da se ukinu palci gore dole. Što se mene lično tiče, ja sam iznela svoj predlog. I, da VUka može samo da bude bolja, pa jebiga, niko se nije naučen rodio, sve se usavršava. Learning by doing.

Jebote u čemu je toliki problem sa brojem definicija da uvodimo fašižam? Probao sam da se držim po strani ovaj put, ali jebeno ne mogu! Ispizdeo sam i previše, baš kao kolega Surovi.
Kelte, ti si bar moderator. Ako milsiš da je većina defki koje se izbace nekvalitetna, pa obriši ih pobogu. Nemoj sputavati one koji mogu da napišu i nešto kvalitetno. A baš bih voleo da još uvek stoji lista ko je obrisao koliko definicija, pa da vidim da li oni koji se najviše bune protiv gluposti najviše i rade...
Inspiracija ide u oscilacijama kao što i sam znaš. Neko može da ne definiše ništa 2 meseca, pa onda da ima po 15 ideja dnevno. Nije jebeno fer da se uvede ovako nešto! Ubilo bi dobrom delu članova želju za stvaranjem, jer ljudi NE VOLE totalitarizam! Samo pooštrite moderaciju, obrišite sve defenicije koje su glupe, ako vam toliko smetaju!!
Omiljene ne treba da se ukidaju, to je sjajna opcija. Treba da se ukine samo opcija "najomiljenije danas", ili da se reguliše nikim pravilima kao što je već počelo...
A u kurac kad sam uzeo da pizdim... Odoh na pljugu sad...

A da mi stavimo da svako ima 20 defi da napise kada on hoce pa kada napise ako ima 500 glasova dobije jos 20 ako ima 400 dobije 18 da napise a ako ima skor -10 dobije jednu da napise dnevno ili ni jednu(to je samo primer). Neka se stave kvote koje moras da ispunis odredjenim brojem defi tako ce kreativci da pisu defi koliko zasluzuju. Ideja da se stave dve defe dnevno imam svoih mana a ideja da se skine ogranicenje stvara veci problem nego sto je sada. Smislite nesto novo pa iskombinujte.

Интерпункција, сине.

Ja jos nisam naisao na nekog ko pise vise od jedne DOBRE definicije na dan, u proseku. Mozda nekome u toku jednog dana padne na pamet vise od jedne dobre ideje, ali svakog dana tako... tesko. U tom slucaju moze da je zapise negde pa da objavi kad ne bude imao inspiracije. Ovako se sajt zatrpava djubretom. Retko kad i uzmem da citam ono sto izlazi u gornjem desnom uglu, kad znam da 99% nema niceg pametnog. Od oko 10 000 stranica sa definicijama, u poslednjih manje od godinu dana je napisano preko pola.
Vecina ljudi koji su pisali dobre stvari su otperjali jos davno. U medjuvremenu se pojavile horde pisaca dnevnih izvestaja. Treba smanjiti kvotu na 1 i poceti sa sredjivanjem dosadasnje zb(i)rke. Time ce se smanjiti i promet na sajtu, al to je vec na adminu da odluci: vise dnevnih izvestaca u kratkom roku, ili kvalitet sajta.

Nije tačno da ne postoji takav član GM... AKo ti ne spadaš u tu grupu, ne znači da ne postoji.

O ukusima ne vredi raspravljati. Rece djavo i skoci go u koprive.

@GM nije fer da govoriš da su ljudi koji su pisali dobre stvari otperjali odavno. Oni su i imali šta da definišu. Uglavnom sleng. Ako je npr "matori perverznjak" definisan već 500 puta onda je malo problem i u izboru, tj. da se više i nema šta da definiše. Jeste, stvar je u tome, ljudi dragi. Smanjuje se broj nedefinisanih pojmova i samim tim povećava se potreba definisanja dnevnih izveštaja, kao i kilometraskih naslova, poslovica, i situacija "izlazim iz kupatila, padne mi peškir na pod situacija".

(3 godine postojanja sajta, al ajd' posto nisu svi toliko dugo ovde da uzmemo 1 godinu) x 365 dana x 5 definicija = 1852 definicije.
Nadji mi nekog sa tim brojem definicija. Bilo kakvih, ne mora kvalitetnih.

@donna
Rekao sam "vecina" ljudi koji su pisali dobre stvari. Da li je fer ili ne, u to necu da ulazim, ali ajde da se ne lazemo - jednostavno je tako. Tacno je da je vecina pojmova definisana, ali to ne sprecava ljude da ih definisu na neki nov i duhovit nacin. Kao sto rekoh: nije na meni da odlucujem. Bolje 50 000 kvalitetnih clanaka, nego 500 000 "danas sam oprao zube" stvari.

Čitaj šta je napisano... Inspiracija ide u oscilacijama... A vidiš i da ljudi ne definišu kad nisu inspirisani (u tolikoj meri kao što se u ovoj temi priča), tako da ne treba da se uvede ova mera. Realno - predlog je baš bezveze. Rekao sam to jednom, ponavljam opet.

poslusaj svoj savet