Prijava

Сантјаго Коровјов

Погледао Мементо поново, након ко зна колико времена.

Искрен да будем, нисам одушевљен. Класична Нолановштина. Фантастична базна психолошко/филозофска прича, фантастична идеја. Добра драмска потопра. Одличан темељ, и онда шта? Када би требало да развије ликове, да развије ту психолошко/филозофску тематику, да набуџи драмске елементе, он шта уради? Ништа.

Мементо има фантастичну потпору. Али тамо где би требало да додатно набуџи ликове и њихове психолошке профиле, да их додатно разради и пренесе неке мисли кроз њих, он одличи да иде путем блокбастера. Једноставно, човек не уме да усмери мисли, и само лута на пет хиљада страна, и осим одличне радње, каже јако мало тога. Не остави дуготрајан утисак. Покушава да буде Кјубрик, али на погрешан начин. Код Кјубрика ти дуго након гледања филма у глави остане идеја, поента, код Нолана остане радња, идеја избледи. Драмски ефекат избледи. Нема тај набој. Јебига, његови филмови као целине су добри, али ко може да се сети неке генијалне сцене из, примера ради Мемента? Сцене која може да се сврста међу најбоље, најинтезивније у последњих не знам колико? Што се примера ради, Кјубрика тиче, у сваком његовом филму могу да нађем неколико таквих сцена.

Јебига, мора да пресече, да ли ће да прави кул филмиће или ће да прави класике, овај компромис му сјебава целокупан утисак. Велики број његових филмова због тога и делује помало претенциозно и шта га знам, премекано. Ако хоћеш да правиш Кума, немој да се трудиш да направиш филм за публику која воли да гледа Снеч, и обрнуто. Ухвати правац и држи га се. Или правиш прекул филмове који се гледају са екипом, као што је Снеч, или правиш Кума, овако, ниси ни тамо ни овамо, и финални производ једноставно постане превише напоран и премало кул да би га поредио са Снечом, а превише баналан и превише брз да би био Кум. Јебига.

Паралела Снеч/Кум се не односи на овај филм, него на целокупно Ноланово стваралаштво.

Моја оцена, 7.5/10

S
T
R
I
C

Nešto slično mislim o Mementu. Lijepo napisano.

ArminVanBuuren
A Bronx tale, klasik, deniro jos jednom pokazao da je najveci, palminteri isto sjajan.. Lep period 50-te i 60-te u americi, eh..

Daleko od klasika. Uvod u priču savršeno odrađen, rasplet i glavni deo priče zbrzani do jaja. Solidan film, ali ni blizu nekih drugih sa sličnom tematikom.

Bila bi šestica da nije scene sa bajkerima u baru, ovako 6.5/10.

Brt ja sam 6 dao plavusi sa harvarda hahaa

Apsurd i savršenstvo u jednom filmu, zbog nekih umobolnih momenata bih ubio režisera , ali mu zbog pozitivnih strana dajem 9.5/10:

http://www.imdb.com/title/tt0413893/?ref_=fn_al_tt_1

Abre los ojos. Tek sad pogledao, pff ne znam, sjajno, sjajno. Da ne serem sad, ko nije, neka obavezno pogleda, ko jeste evo jedan sjajan review
SPOJLERI SPOJLERI SPOJLERI

Fair enough, but what's important here is that the dream is created by Cesar. As Duvernois tells him, the virtual reality is set up to show him what he wants to see. Thus when his life takes a turn for the worse, it's because he wants it to happen that way. The question is, why would somebody who had the opportunity to create a perfect life turn it into a nightmare?

The solution lies in the shallowness of Cesar's character. He is a totally self-centered individual, a man who depends on his money and looks to get him whatever he wants. Metaphorically, he is the man in his dream in the opening scene -- alone in an empty city of his own creation. His friendship with Pelayo is in name only. His claims of "love" for Sophia are, at least at first, just as shallow - inspired by pictures on a wall, and easily tossed aside when Nuria offers him a freebie.

Why, then, does the dream go bad? Because once Cesar's face is disfigured, he sees that Sophia only loved his outer beauty. He sees that money can't buy him happiness - it can't even buy him a new face. He sees how easily his "best friend" turns away from him when the going gets rough. And Cesar is never able to resolve these issues while alive - indeed, he chooses suicide to rid himself of the pain. But just as our dreams show us truths we'd rather not face, Cesar's dream brings back these questions in the form of contradictions. What if he, like Sophia, fell in love only have his lover reappear as somebody he didn't recognize? (In his case, Sophia switched for Nuria.) What if only he could see how ugly he really was? Cesar's dream goes bad because he wants it to go bad -- as he is trying to figure out the "reality" of his physical life, he is also probing the reality of his soul.

Armine, Abre los Ojos je odličan trip. Od istog režisera, pogledaj ovo:

http://www.imdb.com/title/tt0230600/?ref_=tt_rec_tti

Da da taj sam izbegavao jer sam negde procitao kraj, u onoj temi za spojlere, kao kajzen da ubaci pisali ljudi i nasao se neko da napise za ovaj film jebem ga usta ! Tako da su mi cari filma oduzete, ali pogledacu, koliko veceras, kao i ostalo od almodovara, mislim da mi ostaje jos thesis i neka agora tako nesto, ali to mi ne izgleda na fazon ostalih..

Nikada mi se nije odužio neki film više... nemam pojma što... i nekako mi je prečudan za gledanje, posebno što me ova sa menjanjem kose baš asocira na nekog, a i sa celom fizionomijom. Tako da mi je uz La Haine u Top 2 omiljena...
http://www.imdb.com/title/tt0338013/

E sad bila je pre i jedna valjana Ekranizacija Tarasa Buljbe, ali ne znam iz koje godine tačno, bar što se tiče muzike, film je ispao korektno.

E ljudi bleji mi Drajv na hardu ima 6 meseci, kakav je da gledam el jok?

Gledao neko onaj film u kome De Niro tripuje da je treći najznačajniji pisac u Americi?

tarantino je u prokletnicima objasnio rezhiju, preunikat

ne zato sto pise ,,ne reci nikome,, aja cuvam tajne :PPPPP