Prijava

jes malo bledunjav kraj... ima tih filmova koji snažno jebu pa ne svrše dovoljno jako... ok ovo zvuči užasno al ću se držati metafore lolo

samo da reknem da mi je crnja najjači lik u filmu, svi su nešto depresivni raspadajuse, niga čilira i drka bena afleka u fazonu šta riba te zajebava leeel

taj neki rad,jedini nejezivi lik u filmu xd

drajv je sranje, zaobidjite u luku sirokom zato sto je fil sranje

http://www.imdb.com/title/tt0780536/?ref_=fn_al_tt_1- In bruges

nedavno odgledah ovaj moderni masterpis, ne znam kako sam ga propustio.

znam da je bila spika o komedijama na ovaj fazon ,al treba mi preporuka za nešto odlično, slično ovome, ne želim nešto šaljivo nego da jebe i sarme zavija.

gledao sam sve sa sajmon pegom i nik frostom, smrt na sarani( nije u rangu sa brižom al je jebeno smešno), pajret redio i tako to. Sve najbolje, hvala unapred poyy

jbt predlagao sam milion puta briz ko te jebe pa ne pratis moje preporuke ne postoji nis slicno sta da ti kazem

i kakav je gone girl jel za gledanje sa zenkom il sta

ni slučajno sa ženkom, vjeruj mi

E bvdlga, odličan ti je dazed and confuzed. Kul muzikica, odrastanje tinejdžera, po meni film preteča tinejdž komedija, odgledaj svakako

kuratore sve sto je i priblizno brizu si nabrojao, ali jbg jedinstven film, stvarno remek delo

http://www.imdb.com/title/tt0780504/?ref_=nv_sr_1

Veliki sam poštovalac stvaralaštva danskog reditelja Nikolasa Vindiga Refna (Nicolas_Winding_Refn). Iako “Valhalla Rising”, “Bronson” i “Pusher” smatram genijalnim ostvarenjima, moram da napomenem da su njegovi filmovi zaista težak materijal za širu publiku zbog svoje neobične strukture, ritma, narativa i uopšte tonaliteta. Ovi elementi Refnove naslove isključuju iz mainstream klasifikacije i čine ih tzv. umetničkim filmovima, namenjenim za odabranu publiku.

Kao i u svim prethodnim njegovim ostvarenjima , mi ovde imamo priliku da posmatramo protagonistu koji čini mnogobrojna nasilna dela nad ljudima u svojoj okolini.

“Drive” priča priču o bezimenom kaskaderu koji radi i kao vozač za jednu kriminalnu organizaju koju vodi čovek po imenu Berni Rouz. Na prvi pogled asocijalan, vozač se ubrzo upetljava u život njegove komšinice Ajrin i njenog sina Benisija. Posle prihvatanja posla da obavi sa Ajrininim sveže puštenim iz zatvora mužem, naš protagonista dolazi u situaciji da mora da zaštiti dotičnu od okrutnih gangstera koji žele preko nje da dođu do njega.

Sam zaplet zvuči kao da je u pitanju još jedan izlizani triler, ali izuzetno talentovani reditelj nam daje jednu neočekivanu, zapanjujuću i izuzetno uzbudljivu avanturu za koju na kraju biva nagrađen kao najbolji reditelj na ovogodišnjem Kanskom filmskom festivalu. Stilski i tehnički gledano, “Drive” je više nego impresivan. Dosta klasičnih klišea je ovde izneto na jedan nov i svež način. Jedna od najuticajnijih stavki jeste sintizajzer pop pozadinska muzika, koji u određenom momentu daje filmu mističan ton, a u drugom melanholičan. U filmu ima dosta akcionih sekvenci i jurnjava kolima koje su zbilja napete, burtalne – ne očekujte ništa nalik Transporteru.

Kvalitet glume je na visokom nivou. Rajan Gosling (Ryan_Gosling) pruža još jedan fenomenalan performans ove godine, ovog puta kao ćudljivi bezimeni vozač, koji više govori svojim delima nego rečima. Ostatak glumačke ekipe je sjajan, sačinjen je od vrhunskih profesionalaca kao što su Brajan Kranston (Brian_Cranston), Keri Maligan (Carey_Mulligan), Ron Prlman (Ron_Perlman), Kristina Hendriks (Christina_Hendricks), koji su uvek na vrhuncu zadatka.

“Drive” ostavlja retro utisak uz pomoć svojih neonskih titlova, muzičke pozadine iz osamdesetih, ali opet daje određeni odraz svežine. “Drive” je inteligentan akcioni film, ono što baš i nemamo priliku često da vidimo, tako da mu definitivno treba pružiti šansu.

Ocena: 9/10

jbt predlagao sam milion puta briz ko te jebe pa ne pratis moje preporuke ne postoji nis slicno sta da ti kazem

ne dopada mi se tvoj ton

meni se ne svidja armin van burenov ton

drive umetnicki film ahahh...za ljude koji nikad nisu videli umetnicki film

al lepo je analizirao film moraš priznati, obično se rasprava o kvalitetu drajva svodi na SRANJE NIJE JESTE NIJE KEVA TI JE PROMISKUITETNA UOPAAAA