Prijava

Naknadno sam pročitao da Mićku treba oprema za tezge, pa sve ovo što kaže Fender za procesor je na mestu kad si tezgaroš. Jedna sprava pod nogama, dva kabla, direkt u razglas, boli te kurac kakav je prostor u kom sviraš, imaju li svoje pojačalo, imaju li tonca. Jedino što su jeftinije sprave do pre par godina uvek zvučale kao roj pčela i, makar meni, bile potpuno neinspirativne. Istrpiš onu karakterističnu kartonsku digitalnu distorziju, ali sačuvaš živce. Pritom, nisam sisač kurca ljubitelj analogije, sad da kupim ovo:
http://www.fractalaudio.com/img/products/front.png
ili ovo
http://www.iammusician.com/data/shop_images/2391313374_6f9b86dc_kemper.jpg
verovatno ne bih kupio nijedan komad opreme više u životu, a generalno sam zadovoljan zvukom koji imam kroz softver na kompu.

Za Mićka je najbolja opcija analogni dist + mini procesor

Svaki Rađov post čitam uz muziku crno i zlatno od Seke i na kraju tiho šapnem "umetnik u ljubavi ako si onda mi se javi"

Imam neki sari neispravan kemper ne znam da li može da se popravi ako je neko zainteresovan onda mi se jaaaviii

K E M P E R
E
M
P
E
R

Радјарде, не заборави да овде се многи овде натежу да нађу било шта функционално, а за што мање пара, тако да им је квалитет звука мање битан, битно је да шљака. Јесте да је то сиротињска спика, али јесте тако.

Fendere, jes' ti ozbiljan il' samo pokušavaš da troluješ narod?

Не покушавам. Кад нешто не знам, питам за оне које мислим да знају више од мене, па пренесем онако како су ми рекли.
Ако су лагали мене - и ја лажем вас. (Ух, што ми ово нешто познато.)
И ако нешто знаш, подијели са Вукајлијашима који се осећају као гитаристи.

ja se osećam kao starac
oznojio sam se

Ваљда ознојила?

a generalno sam zadovoljan zvukom koji imam kroz softver na kompu

Ех, софтвер. Добар софтвер, микрофон, музичка картица и одмах можеш да правиш студио јер само тако можеш да извучеш најчистији и најквалитетнији звук, који не можеш никако да добијеш уживо јер ће увек нешто да крчи и да одзвања. За тезгарење је битно само да имаш нешто испред ногу да мењаш клин, овердрајв и дисторзију. Има хипстера који узму даску па поређају неколико педала за дисторзију и вах, повежу их и тако свирају. Али готово сви данас носе мању или већу "наполитанку" и не мисле много. Тезгаре људи годинама са опремом укупне вредности од 200-250 евра (гитара и процесор) и то јебу како свирају.

Fendere, pls staaahp!

Не гњави, него ми одабери неку дефку.

Fendere moj, nazivaš ljude koji imaju nekoliko pedala na pedalbordu hipsterima. To je kao da nazivaš ljude koji koriste pojačala hipsterima. xD

koji će mi kjurak procesor nisam alt rok nu metal pederko treba mi 2-3 efekta i ĆAO

reverb tubescreamer wah, šta čoveku treba više u životu

Ti mi deluješ ko da imaš Peavey Classic 30 i da skupljaš pare za Twin Reverba.

edit: dajte snimke sviranja, oću da znam s kim imam posla xd

i da vam poznam srce i dušu

dođem ti jedno Vranje, Fendere

Fendere moj, nazivaš ljude koji imaju nekoliko pedala na pedalbordu hipsterima. To je kao da nazivaš ljude koji koriste pojačala hipsterima. xD

Видео човека који је изређао 5-6 педала, све их је повезао на обичној шперплочи. Човек има хрпу гитара, познати је гитариста, али неће да користи процесор, него му је драже да користи разне педале. Јбг, човек је одрастао седамдесетих и осамдесетих, свира рок и џез. Ја на оној дасци нисам могао да се снађем.

Иначе био сам и ја том фазону (као и сваки нуб за опрему, мада још увек учим), да купим две педале за дисторзију и да ми је то довољно за народњаке, али ко год да ради тезге, па и само рок музику, ми је рекао: "Ама без наполитанке немош будеш муз'чар, шчуо?"

ma nemam, imam soc pojačalo od 20 vati, videću ako ranije ispite očistim da radim nekoliko meseci za neko pojačalo koje će mi trajati decenijama

jel ima neko ko može da napiše tab za gigolo što je boh okačio hahaha
nisam još na tom nivou da note for note skidam po sluhu, mada me iskreno to i ne zanima, sviram ZA SVOJU DUŠU ;DDDD

Nekih 73% sam siguran da nas Fender sprda. xD

Pahulja, jese sprdaš ovo za žigola kad pitaš jel može neko da napiše tab? xddddddddddd

Nekih 73% sam siguran da nas Fender sprda. xD

А 100% си сигуран да мислим озбиљно! џД