Period izmedju kupovine crnaca i stavljanja istih na tron drzave.
Стари Рим, Античка Грчка, Стари Египат, Азтеци и Маје...
Колико су филмова са темама из наведених епоха екранизовали, испаде да је та историја њихова. Колико је коригују и улепшавају, на крају ће испасти да је прво откривена формула за кока-колу, па тек онда точак.
Књига која по обиму стоји раме уз раме са "Црногорским радним победама", "Словеначким јуначким песмама" и Албанским телефонским имеником.
niko nije definisao jer ne postoji
njihova djeca uce u skoli kad je bio koji predsjednik i onaj rat izmedju sjevera i juga a kako moraju da popune plan i program za sve godine skolovanja tjeraju ih da uce razvoj bitaka dje je bio koji general kad se kome i gdje posrao konj....to bi bilo sve..
Americka istorija obuhvata prilicno kratak period od nekih 250 godina.Veoma je postuju i imaju i razloga za to.Za tako kratko vreme postigli su jako mnogo,napravili institucije i uspostavili tradiciju.Usput su postali i najmocnija zemlja na svetu!
Ovo je mnogo vise nego sto je Srbija uspela da uradi za svojih 1000 godina ili koliko vec postoji!Mi nemamo ni tradiciju drzave duzu od 50 godina u kontinuitetu,ali posto smo srbi,smatramo da imamo pravo da se podsmevamo drugima,a ne vidimo gde smo mi,a gde su drugi.
Istina je da smo imali burnu istoriju,ali kad se malo bolje sagleda,to je uglavnom istorija nasih poraza,dok su uspesi,veoma ,retki!
Amerika je uspesna nacija i nije to postala preko noci.Pljuvati po njenim dostignucima je smesno,pogotovo kad to radimo mi ,koji smo u periodu dok su oni stvarali drzavu,mi uspeli da je stvorimo i upropastimo i to nekoliko puta!
Obe strane ili prošireno izdanje od dve i frtalj.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.