
Ne misli se ovde na klasično brojanje koječega, već na fenomen koji pogađa mahom žensku populaciju, najčešće onu koja je u dužoj vezi ili braku. Takva ženskadija obično voli da ''broji''. U čemu se sastoji pomenuto brojanje? Pa u prigovaranju i zvocanju muškom partneru, kao i ostalim (muškim) članovima porodice, po pravilu za sitnice. U stvari samo za sitnice. To je onaj nerazumljivi i stalno prisutni zvuk upućen vama dok gledate TV, dok satima igrate najnoviji GTA 5, dangubite na netu, dremate u poslepodnevnim časovima, ili jedete...
Usled dugogodišnjeg izlaganja ovim zvucima, mužjaci često postaju ravnodušni na iste. Ženskadiju eventualno udostojimo ponekim klimanjem glave, u znak potvrde. Sad, šta smo to potvrdili i sa čime smo se složili, ni sami ne znamo. Čujemo, al' ne slušamo!
-Sine, ko je to došao?
-Niko ćale, što?
-Pa čujem majka ti u kuhinji priča s' nekim.
-Ma priča sama sa sobom, pusti je.
-Aaaaa, opet je počela je da broji znači...
-Do sto jedan i nazad ćale...
-Ništa, idem ja onda do kladže, pusti mi poruku kad je bezbedno da se vratim.
-Načekaćeš se ćale, zato se bolje lepo obuci, zna da bude 'ladno noću.
-I to što kažeš.
Radnja kojom deca stiču prvu predstavu o vremenu.
Auto, porodica krenula na more... Crveno svetlo na drugom semaforu od kuće.
Mališan: "Tata, jel ćemo još puno da se vozimo?"
Otac: "`оćemo, još 8 sati"
Mališan: "Aha.. a do koliko treba da brojim pa ćemo da stignemo"
Pored psovki , prva stvar koju naucimo da govorimo na stranom jeziku.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.