
Кад неко прочита дефиницију, насмеје се од срца, а онда јој рокне минус зато што падеж није исправан, или нема зарез, или има неки лапсус, или не личи на оно што мисли да би требало да је дефиниција и тако то.
Verbalno misaoni proces traženja dlake u jajetu čiji se vrhunac ogleda u pronalaženju iste i pokušajima otvaranje dlake cepanjem da bi se demantovalo ili potvrdilo postojanje još nečega unutra.
Ovaj izraz se, kao uostalom i većina sleng izraza, sam opisuje. Svaki prosečno razuman čovek sa prizemno ljudskim moćima shvata da se dlaka jako teško da pocepati (kao cepanje drva a ne papira). Mentalnim preživanjem gorepomenutog objašnjenja dolazimo do zaključka da je cepidlaka osoba sa neverovatnim nadljudskim moćima koja sa lakoćom može cepati dlake (uz ovo obično nalazi i dlake u jajima ali i igle u plastovima sena). Srbi međutim, kao svaki contra- narod i ovaj izraz shvataju sasvim pogrešno pa osobe sa etiketom cepidlake tretiraju kao nepodnošljive i nametljive perfekcioniste koji iz verovatno sopstvenog manjka samopouzdanja i viška kompleksa crpe energiju za kritiku drugih, realno boljih od njih. Mentalno preživanje
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.