
У Афричким земљама, у којима влада несташица овог најздравијег и најчистијег пића, ова народна изрека добија на тежини.
Ово чување подсећа на себичлук Марине Туцаковић, док са својим текстом који је настао у кади, трчи да позове Јецу, Цецу или Мецу и ували им нови летњи хит за 20 сома евра.
- Сине, чували смо те као мало воде на длану. Добијао си 300 грама меса сваки месец! Зато си тако израстао. Трчао си за прасетом, на годишњој церемонији јурења прасета у Јамусукроу. Зато си експлозиван. Мајка ти је сашила прве копачке. Надам се да ће се то исплатити.
- Тата, једног дана ћу ја играти у великом светском клубу, код великог руског тајкуна.
- Дидије сине, само нек Џабахалвар помогне. Нек те чује!
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Kako sam ovu propustio večeras. +