Dijačiti

instiktivni samojed 2018-04-03 13:05:30 +0000

Дијак је некада давно био писар, канцелар на двору. Учен човјек (што се сводило на то да је знао да пише и прочитао је три цитата неких филозофа, које је бесомучно понављао), за разлику од мноштва убогих рабова који су, онако болетовски, искривљених уста натуцали слова са надгробних споменика. Дијачити би данас значило: пресеравати се, паметовати, бити импотентан. Солити памет другима преко интернета, углавном не знајући ни с ким се има посла, што аутоматски ставља знак питања на смисао дијачења.

Данас, када има много више образованих људи, сваки Тачи би могао да напише томове књига без грешке, користећи интернет који му рјешава све језичке недоумице, па су самим тим грешке у правопису несумњив показатељ курцобоље аутора за фино подешавање текста, те сходно тој спознаји и критика уочених грешака постаје бесмислена.
За дијаке је интернет двосјекли мач, јер ту могу маси да покажу своје знање, додуше анонимно, а са друге стране тај исти интернет обесмишљава то исто знање јер је оно доступно свима. Многи дијаци напуштају интернет дијаштво и са нестрпљењем очекују отварање нових објеката у граду, да се шкиљећи ругају неправилно исписаним називима на енглеском језику, илити на матерњем српском (за овај тип дијачења треба да добију безрезервну подршку).
Интернет дијачење може бити пропраћено потврдним, одобравајућим климањем главе, ако и само ако је текст написан баш, али баш оно да ти се окрене желудац и кад из њега исијава потпуна неписменост (а не благи немар који је врло чест) аутора, коме се свакако треба скренути пажња на најосновније ствари. У том случају и недијак понекад реагује у најбољој намјери.
.......
Дипл.инг.арх. долази у стан након журке на којој је са колегама из фирме прослављао тешком муком остварену побједу на тендеру која им осигурава плату за наредних пар година, али и мукотрпан посао који неки од њих неће ни моћи да изнесу до краја! И сретан и забринут.
Отвара неки фазон гдје је искоментарисао неко срање (пола три ујутро, пијан, са флеком од кечапа на шуљи и поспан).
-(Дијак): ... могао би негдје да ставиш зарез и да припазиш на велико слово, и шта ти значи то позз, то не постоји у српском језику. Надам се да немаш више од шеснаест година, бла, бла...
-Дипл.инг.арх. (са ника Диња, то му је надимак из дјетињства јер има повећу главу и ишао је на којекаква курчева такмичења као школарац): Ма покењам ти се на зарез дијачино и разбацам те твоје форе ко носорог говна оним својим репићем, мундиру! Немој да ти направим кратер курцем на челу да носиш тачку зарез као печат на своје животно дјело!
-(Дијак): због таквих као ти нам и јесте овако.
-Дипл.инг.арх. -заспо прије 10 минута.

6
32 : 9
  1. Веома ми се свиђа живописан опис одговора дијаку. Посебно онај део са носороговим репићем. Свака част +++

  2. углавном не знајући ни с ким се има посла, што аутоматски ставља знак питања на смисао

    E to je to! plus

  3. E to je to! plus

    Plus za tebe. Nedostajala si.

  4. hvl partizanen, dugo te ne viđah ovdje

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.