Djidanje je pokret rukom koje nije dozvoljeno prilikom igranja klikera,takav pokret se smatra za neispravan i mora se ponoviti.
Nemoj da djidas!
Neoprostivo, "nenamerno" krsenje pravila u "klikerima", kada plejer za vreme poteza ne pokrece samo prste sake, vec pravi nedozvoljen pokret celom rukom sto dovodi do konflikta.
Boban : Djani, nema djidanja!
Djani : Nisam djido!
ostalo je istorija ...
Neregularno ostvarivanje prednosti. Vid laktanja.
"A gdes ti pošo deda?"
"Pa ja sam sinko bio iza ove gospođe na redu...Znači ona, pa ja, pa ti!"
"Dekara, đidaš do jaja! Ide gospođa, pa ja, pa lik sa jašar frizurom, pa ova matora što je zaspala u stolici, pa tek onda ti! Nemo prodaješ te fore senilan sam i nisam ja odavle! Poštuj red, kako je Bog rekao!"
"Hehe, nisi ni ti mutav mali...Jbg, ja probo po sistemu APP!" ...sebi u bradu: "Samo da se ova matora ne probudi, pa bar nju da prejebem"
Pored klasičnog, klikeraškog značenja, označava i svako sređivanje, promuvavanje, laktanje i sve ono što označava maksima '' 'leba bez motike''. Isto kao što đidač u klikerima na taj način poboljšava svoj status u igri, tako to radi i u životu.
- Vidi Bracu, novo odelo, kakve gilje, kakva košulja. Otkad se zaposlio u onoj revizorskoj kući, bogme je procvetao.
- Ma, hajde, Boga ti! I ti bi procvetao da ti ćale nije direktor banke koja sarađuje sa tom kućom i da nije bivši asistent na Ekonomskom. Taj je svuda prođid'o u životu.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.