Simbol samozavaravanja i inverzne estetske logike imaoca istih. Prelazna faza između negovanja lubeničarskih brčića u mladog junoše, koje on godinama nosi trpeći bol u mladoj ranjivoj pubertetskoj duši, odbijajući da ih obrije, a sve u nadi da će sprečiti prerano jačanje brade i brkova, i staračkog negovanja dugačkog pramena na potiljku kojim se spiralno pokriva ćela, u nadi da će se prikriti činjenica da na temenu trava više ne raste.
Jer on je poslušao očev savet i poverovao u tvrdnju da brijanje izaziva pojačani rast brade, pa je, kada je počeo da se brije, strogo vodio računa da minimalizuje tretiranu površinu lica, kako ne bi za par godina ličio na Čubaku. Tih par dlačica koje su rasle na jagodicama, ignorisao je, u nadi da će ostati iste, jedva primetne samo da ih slučajno brijanjem ne bi ojačao i podigao prag šume na veću visinu.
Sve bi to bilo lepo, ma kako netačno i naivno bilo, ali, postoji jedan problem. Dlake rastu, brijao ih ili ne. Ti mali smešni žbunići, oštro oivičeni brijačem na donjoj strani a veselo raštrkani ka očima, sada su, u njegovim kasnim tridesetim već dovoljno vidljivi da ga deca i sa druge strane ulice prepoznaju kao onog čiku sa obrvama ispod očiju. Svaka svrha daljeg odbijanja da se uklone prilikom brijanja prestala je još pre deset godina, estetsko opravdanje je postalo sopstvena suprotnost ali on uporno istrajava.
Obrijaj to, prijatelju, biće lepše i tebi i nama koji te gledamo.
Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.
Kurir · 20. Februar 2011.