
Комшијин мали.
Добио је компјутер у 1-2 разреду основне и до 5. разреда је испритискао све дугмиће док није сазнао шта отприлике шта ради. Инсталира програме и крекује игрице по згради. У 8. разреду је научио како се обара и подиже систем, па за сваки комшијин проблем тврди да је вирус, да би вежбао. Касније толико пута оверклоукује процесор да му се машина распада и све у вези са компјутером му постаје досадно. Почиње да избегава комшије. Родитељи се разочаравају кад сазнају да неће уписати ЕТФ.
Без обзира на то што кад вам експерт за компјутере среди компјутер, ви погубите пола програма и докумената и углавном његов рад уроди плодом тек након 6-8 сати, ипак је најбољи избор за сређивање компјутера јер његова услуга кошта само 2-3 чаше сока и скоро цела кутија кекса.
Prepoznatljiv po tome što rečnik vezan uz računare primenjuje na svakom polju nauke i tehnike.
- Majstore, automobil mi nešto nije u redu. Svakih pola sata se resetuje sam od sebe, a vrlo često neće ni da podigne sistem kad je jako vruće. Moguće da mu je crkao kuler pa se procesor pregreva...
- `Ajde ti uzmi čas od malog dve flaše pa donesi pivo, imaš tu preko prodavnicu...
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.