
Specijalizovani lokali većinom u provincijskim gradovima, posebno dizajnirani za goste čiji su domovi udaljeni najmanje 10 km. Muzika u ovim lokalima je naravno turbo-folk, mada to vise prerasta u neki superlativ pomenutog pravca. Postoji i dress-code za muškarce a to su najčešće kožne jakne(Made in Turkey). Mozete popiti samo 5 vrsta pića, a to su domace pivo(za koje do tada niste čuli), belo i crno vino(u tetrapaku od 1l) Rubin vinjak i Baltic vodka. Na parkinzima ovih mesta vozni park je sledeci: Lada Niva, Golf 1 i 2 i poneki Yugo...
Osobama koje ne posećuju ova mesta toplo preporučujem da to i nastave, jer ako se pojavite kao novi gost u nekom od ovih lokala, imaćete osećaj kao da ste belac u Bronksu.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.