Prijava

pa to nije jelo, to je zlo.

Evil sarma lolo

Jbg, ne moras pojesti sav kupus, niko te ne tera.

Isto vazi i za pecenje, kosti i kozura nisu obavezni da se pojedu. Masnoca takodje

kupus je najmanji problem sarme, ona u celosti je govno.
turci pre nekoliko stotina godina izasrali to na ove prostore i dan danas se jede.

imaju oni i neka dobra jela, a jade sa ovog prostora morali od svih njihovih jela, to sačuvati i praviti.

Imao si losa iskustva sa sarmom. Mada generalno od svih familija samo jedna baba pravi vrhunski.

Na tu sarmu mislim, ne average sarmu

Svakakk je necu imati na trpezi nema ko da napravi dobro

Ni ja necu pecenje, cimanje mi, mozda olupam neke snicle sa senfom, i imam domacu kobaju.

I salate jbg

Inace, najlaksa salata a bukvalno je ne ostane gram posle praznika kolko je svi jedu: šunka sitno, pavlaka i marinirani sampinjoni-equal parts. Trik je malo proprati sampinjone da ne bude preslano i ocediti ih kroz gazu, jer puste vodu posle par sati. Toga pune dve cinije, miran si do Badnjeg dana

Nikad jeo takvu salatu, nikad ni cuo

Ja cepam neku varijantu rolovana curetina sa sitaki i average pecarkuama, u senfu i zapeceno u rerni sa lisnatim testom. To sa ruskom i kukuruz salata, nesto sl kao ovo zapovo al bez mariniranih sampinjona

To ti je kao neka velington ćuretina, dobro zvuči

Taj neki fazon, pravim i isto to sa svinjskim fileom. Isprobana varijanta, ne moras klasicno rucati nego uzimas kada ti se prohte.

Kao kolac.

Msm ja pravim, okeeeeej

Evo bas drzim varjacu u ruci

Daj recept za to rolovano.

Planiram malo više testom da se bavim u novoj godini lolo, skoro sam prvu pogacu ispeko, bila malo tvrda al jbg

Evo, nema na ani jbg

https://www.coolinarika.com/recept/rolovana-curetina-u-lisnatom-testu-c9a0fcbc-638b-11eb-b44c-0242ac120046

Ne pravim doslovno prilagodio sam svom ukusu. Varijacije moguce al princip je taj