googlizam

Urrrrrke Pvo 2009-01-02 21:11:35 +0000

Nova religija. "Guglisti" ističu da ima više dokaza o božanskoj prirodi Googlea nego za bilo koje tradicionalno božanstvo.
"Odbacujemo natprirodne bogove jer njihovo postojanje nije stvarno dokazano" - kazu googlisti.
„Mi članovi Googlove Crkve verujemo da je taj pretraživač najbliži Bogu kako se on uobičajeno definiše“, piše na stranicama pripadnika nove Crkve koja je u Kanadi već službeno priznata i ubrzano se širi svetom.
Na službenim stranicama crkve postoji čak i soba za chat u kojoj možete izraziti svoje sumnje u boga Googlea i dobiti odgovore naprednih googlista.

Devet dokaza koji potvrđuju Googleovu božansku prirodu su: Google je sveznajući, u njemu je sadržano 9,5 milijardi stranica; Google je sveprisutan, svuda je u određenom trenutku; Google odgovara na molitve, čim uključite "search" on vam odgovara za 0,24 sekunde; Google je besmrtan, algoritmi na kojima je utemeljen nalaze se na svim serverima, ako jedan zakaže, drugi preuzima ulogu. Google je beskonačan jer se internet može beskonačno širiti; Google sve pamti; Google ne može naškoditi; reč Google je traženija od reči "Bog", "Isus", "Alah", "Buda", "hršćanstvo", "islam", "budizam" i "judaizam" zajedno; za Google je dokazano da postoji, što se ne može reći ni za jedno božanstvo na svetu. - tvrde pripadnici Googleove Crkve.

2
38 : 7
  1. A kako da taj bog ima vlasnika?! :-)

  2. Vlasnik samo misli da je vlasnik ;)

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.