Бан на неко време, док се усијана глава мало не о'лади.
Неке главе се брзо 'ладе, а неке не би о'ладио ни цистерном течног азота.
- Хејтер. Хладиша, 3 дана.
ТРИ ДАНА КАСНИЈЕ...
- Једите говна! Сељаци једни, шта ме банујете?!
- Смарач. Хладиша, 10 хиљада дана.
Najsocijalniji sladoled prisutan tokom devedesetih. Hladiša je imao vrlo privlačnu svetlo smeđu boju sa oker primesama i imao je ukus leda. Zapravo ovaj sladoled je bio pravi maketinški hit! Sjajno ime, još bolji omot i fantastična žureza za vaše čulo ukusa. Hladišina ciljna grupa su bila siromašna deca mada ga je kupovao i sin lokalnog reketaša da se kurči pred ostalom dečurlijom.
Sladoled, ali sladoled koji se 2 minuta nakon vađenja iz omota topi. Obično je to Rumenko, Đusko, ili bilo šta slično tome.
"Batooo, aj mi kupi hladišu!"
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.