Slične reči, ali postoji ogromna razlika jer ih studenti različito doživljavaju.
- Maksimalno ozbiljni studenti: Najvažniji su im ispiti, samo na to misle, polažu svaki ispit u roku, a kad očiste godinu u junu može se ispit' nešto da se proslavi.
- Srednje ozbiljni studenti: Ispiti su im na prvom mestu, ali se nađe vremena i za ispit' pivo ispred studenjaka. Proslavljaju svaki položen ispit, do septembra navlače za uslov(kod ozbiljnijih fakulteta), ali ipak upisuju narednu godinu.
- Najneozbiljniji studenti: Na prvom mestu su im provod i druženje, studiraju u slovodno vreme. Više vole ispit' koje pivo nego spremati i misliti na ispit. Ispiti su im sporedna stvar zbog čega u većini slučajeva ne odmaknu dalje od prve godine.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.