
Stara narodna mudrost. Kada si u tuđem kraju, ponašaj se kao gost, kada si kući, radi šta ti volja. Preventivna izreka, koja mlade naraštaje, ako je shvate na vreme može spasiti bespotrebnog ušivanja glave, polomljenih udova i fraktura lobanje. Često se upotrebljava i da pokaže kako i nad popom ima pop, kako svaka tiranija ima svoj kraj i da je često brojčano preračunavanje pred šorku moguće, ako je prethodno konzumirana koja čašica.
-Oho mili, kakva je to čvoruka na glavi, ko te udesi nanu mu poljubim?
-Ne pitaj. Juče odemo u Šabac, potkresali se prethodno dobro i stanemo da jebavamo neka dva klinca ispred zgrade. Kad nismo se ni opasuljili pošteno Mila sevnu neka letva u glavu, okupilo se pola bloka, najebaše nam se nane nanine. Neki klinac od šest godina predlagao da nas bese o banderu.
-Jebiga rođeni, jače selo od svatova.
Izraz koji dvosmisleno daje odgovor na pitanje zašto se ne treba kurčiti kada ste na nepoznatom terenu,a pritom ste i u deficitu sa ljudstvom,oružjem i ostalom opremom.U neka davna vremena na narodnim svadbama/veseljima umelo je doći do nemira,izazvanim nesmotrenim potezima gostujuće ekipe(sa mladine strane).Te frke bi se završavale neslavno po kotaričare(sa mladine strane),jer njih ima dosta manje u odnosu na mladoženjine goste+raju koja je došla ne igranku(oni svi staju na domaćinovu stranu).
"brateee,sutra u pazar,finale kupa,da nalupamo mustafe"?!!
-"jok ja,ostajem gajbi,gledam dva i po' čoveka"
"pičokaro,što tako,šta si se uzent'o"?
-"brate,znaš ti za onu staru "selo uvek bilo jače od svatova",tako da ne pada mi na pamet"!!!
-"pičko"!!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.