Je l' novo?

ljupka 2011-04-20 20:44:07 +0000

Питање којим се служе профи ласкавци и шлихтаре.
Искористиће људе слабе на лепе речи и жељне похвала, чак и када разлог за похвалу не постоји.
(Нарочито су успешни код отпадника од друштва; особа којима се ни Јеховини сведоци не обраћају, а камоли неке друштвено прихватљиве јединке из њихове околине.)
Уместо типичних изјава – Лепа ти фризура, - Добре ти тике и слично, они ће се користити простим питањем – Је ли ново?
Битна разлика је у томе што овим питањем уопште не изјављују своју одушевљеност поменутим објектом, већ само констатују постојање истог, али на такав начин да се њихова жртва у том тренутку осећа као најбитнија особа на свету, која је управо примила међународно признање уберкулоће.
Финални мајсторлук је што је ласкање заправо лагање, а у оваквој конверзацији нема никаквих лажи, тако да је постављач питања ослобођен негативне конотације.

0
26 : 4

Omiljeno za [2]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.