Osobi koja ovo izgovori se najčešće nešto vrlo dobro upravo desilo, ili je neko vreme (ne duže od par sati) prati dobra sreća. Nema nikakvo posebno značenje. -D- se može, po želji i potrebi, zameniti sa -Đ-.
Primer 1:
Marko: (priča kolegi sa faksa) Znači kako me je usralo danas na ispitu, bukvalno sam izvukao samo ona pitanja koja sam naučio, legla desetka, jebem ti decu i Moravu!
Primer 2:
Nemanja: (sreće ortaka) E brate, idemo do kafića, ja častim!
Dragan: Otkad ti častiš, tebreks? Ti si, bre, uvek dekintiran...
Nemanja: Ma burazeru, da ne veruješ, prvo jutros nađem jednu crvenu na ulici, onda mi prođe tiket u kompletu, i još mi se javila ona mala Ana, izgleda će bidne nešto, jebem ti đecu i Moravu!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.