
Smisao života.
U maloj, siromašnoj tranzicionoj zemlji, kineski butici su alfa i omega svakodnevice. Kriška hleba i mas' preko. Gutljaj vode dok te groznica trese.
Kada je sve oko tebe skupo, kreneš da ceniš ono što je jeftino, kada ga ima. Jeftino voliš, jer je tvoj nivo. I baš zato ga i mrziš, jer je deo tebe. Zato i mrziš kineske butike, jer su ti potrebni. Mrziš ih jer njihov izlog predstavlja najbolje ogledalo koje postoji.
U tom ogledalu je svet koji te obgrljuje, koji je malo lepši od ovog u kome si trenutno. Taj šareni svet iza stakla, tako blizu, opipljiv i neverovatan. A, kada se u njemu nađeš, prvo što osetiš je njegov miris - miris tužne realnosti u kojoj se nalaziš.
Kineski butik - od igle do lokomotive. Tlista dinala...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
tebe ubi ovo proleće izgleda :)
Tu radi Chung Lee. +
Znao sam da si ti....prepoznajem stil...
Mada sad su i Kinezi postali malo bezobrazni sa cenama, ali i dalje manje nego naši ovi i to mnogo manje....