
Ovaj izraz uglavnom koriste nesrecnici koje ih je minula sreca jednom u zivotu da dobiju neke pare, trljavši te novcanice po kosi uz neprestano ponavljanje: "Kol'ko kose na glavi, toliko para u šaci!"
Ovaj izraz spada u jedno od najsujevernijih odlicija srpske kulture, koja pruza laznu nadu da cete zaista ponovo dobiti neke pare u iznosu koji zavisi od vaših dlaka na glavi.
Majka: "Jao sine, konacno i nas sreca posetila. Donela majka 5000 hiljada što smo dobili na bingo listiću. Ajde sad uzmi tih 5000 hiljada i protrljaj po glavi uz reci: kol'ko kose na glavi, toliko para u šaci, da bi se množile, ajde sine za mamu to uradi!"
Sin: "Da majka, sve je to u redu, ali ja sam celav, valjda vidiš!"
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Valjda Koliko rutica toliko i parica?
Pet hiljada hiljada donela? Boli je kurac onda da trlja sve to o glavu, ima za do kraja zivota, a i ostala bi celava posle toga. :)
Inace, +! :)