Fudbalska tehnika koja deluje lepo, razmetljivo, kao golub lepezan po kome je posprdno nazvan, ali malo šta dobro izrodi.
Takav igrač nije da ne zna s loptom, nije klasičan nemač pojma , ali nema ni neki raskošan repertoar, ni to nebi bilo tako loše da ume da izabere odgovarajuće rešenje u odgovarajućem trenutku. Ali pošto poseduje fudbalsku inteligenciju na nivou kuvanog krompira, od toga neama ni mojega.
Ume da primi loptu, ima par finti, povremeno da precizan pas, otprilike u svakom trećem pokušaju skapira da šut direktno u protivničkog golmana nije nužno najbolje rešenje.
Isto tako tupi, zanosi u stranu, dodaje napamet, nakon deset bespotrebnih kontakta s loptom, kad ne zna više šta će, puknuće je napred, pa nek se drugi češu.
Odigraće neku dobru utakmicu, za transfer, protiv nekog solidnog evropskog kluba.
Poluproizvod.
Izraz je popularisao sportski novinar Dejan Anđus u svojoj emisiji humorističko-zabavnog karaktera.
Ali ja šta vidim kod njega, ja vidim tehniku, ali kakva je to tehnika? To je tehnika što bi mi posprdno rekli, lepezanska tehnika, to je neka drugorazredna tehnika, lepo to deluje, tehnika u mestu, ala Zoran Riznić Rizna živeli, lepa za oko, ali dosta divlja tehnika. On je krajnje bezopasan po gol. Daj mi ga molim te ovako u odelu i cipelama da ga čuvam, da stanem ispred njega, on da me preševa, pređe, nema šanse, mnogo su čitljivi ti njegovi pokreti.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.