Nindža potez iz detinjstva, više natprirodan nego stvaran, potez čija je veština izvođenja bila poznata jedino istrajnim borcima u američkim filmovima. San za sve dečake i devojčice koje su volele da se tuku. Dakle sve dečake i devojčice.
Izvođenje ovog poteza predstavljalo je prvi korak deteta u svet baleta i prašine sa patosa. Nije bilo tuče bez majgerija ili bar pretnje istim. Neko je umeo da skupi pesnice čvrsto, da zamahne nogom dovoljno jako čak da se preturi u izvođenju najgrotesknije piruete u svetu pocepanih majica i prljavih patika, a da opet bude proglašen za odličnog borca, nekoga ko zaista ume da izvede famozni majgeri. Taj neko bi odmah dobio nadimak "Roki" ili "tabadžija".
Negde na internetu videh da se majgeri piše odvojeno.
Mene je majgeri oduvek podsećao na majonez.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.