
Мала, пластична куглица, обично наранџасте боје, која се убацивала у дечије пушке кинеског порекла. Главна, неретко и једина муниција у чувеним ратовима и заседама. Јаук приликом, бога ми јаког бола у случају да је хитац испаљен из непосредне близине, био је и остао главни доказ да сте ''мртви'' и избачени из игре. Сваки клинац који је рођен деведесетих, односно онда када је пушка и била најпрометнији производ, зна како изгледа ово малено убојито оружје. Најчешћа боја била је наранџаста, чести су били и они бели, плави и црвени, а црни су били у поседу само оних највећих јебача у друштву.
Пиштољ или пушка, оружје предвиђено за овакву врсту муниције, увек се морало ''репертирати'' како би пуцањ био омогућен. Ово је за многе млакоње представљао непревазиђен проблем, барем до поласка у школу. Муниција се куповала у оближњој радњи, све док се не би исцрпли и последњи знаци разумевања наших родитеља. Након несташице, настала би општа потера и домишљатост, чиме су наши клинци овог доба постали једини конкуренти за ненадјебивост јунацима партизанских филмова. Осим новца, роитељима, нарочито мамама, представљао је известан проблем и чињеница, тачније њихова брига, да ће нас ове пластичне стварчице повредити, нарочито ако будемо погођени у око. Сматрајући превазиђеним, верујући у нове идеале јапанских анимираних филмова, и не занимајући се уопште за оружје, нова клиначка генерација запоставља меткиће пуштајући ову уметност да изумире, живећи једино у сећањима оних који су је одавно прерасли.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Jaoj čoveče, ko će ti ovo čitati u jedanjes i petnjes? :(
лоло, не знаш ти колќу ја дефкетину имам, трипут дужа од ове
Volem ja da čitam, al ne mogu sada. Raspadam se i oči mi iskaču. Metuću je zuomiljene pa ću posle odlučiti oće li i ostati tamo.