
Иако се ниједна појава, сем закона физике, не може апсолутно спознати, људи често прибегавају генерализацији приликом судова.
Генерализовано мишљење се заснива на малом броју емпиријски прикупљених информација о некој друштвеној групи, предмету или феномену, које се потом проширују и на остатак објекта о којем се изриче суд. Потпуна анализа је, наравно физички немогућа, али се може утврдити одређени принцип, правило које се може узети као истинито. Углавном се, као једини контра аргумент, примењује набрајање изузетака од правила, који би требало да, исто, сахране.
Чињеница да се изузеци могу набројати на прсте једне руке, уз ментални напор једнак Ајнштајновом при извођењу теорије релативности, говори више у прилог правилу.
- Шта фали приватним факултетима?
- Фали то што се прошеташ кроз њих, што мораш да будеш ретардиран да би тамо пао испит. Приде, кад их завршиш, такав никакав, бићеш конкуренција овима са државних који су стварно гулили дупе.
- Ма дај, не сери. Ево га мој буразер, дечко стварно учи редовно, иде на праксу код адвоката, уопште се не зајебава.
- Мислим да си објаснио неке ствари сад.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.