
Ne, ovo se ne odnosi na nekadašnjeg fudbalera Hajduka iz Splita u vreme SFRJ. U pitanju je šaljivo-lascivno nadovezivanje na reči sagovornika.
Može se koristiti kao dodavanje na upravo izgovorenu reč (svima poznato dodavanje posle pominjanja broja 8), a ređe i posle homonima (takođe poznato dodavanje posle pominjanja broja 7).
Koristi se među Srbljima odavno. Kažu da je i knez Miloš imao običaj da, kada mu sagovornik pomene broj 7, nadoveže: "Sedaj na moj, sokole!" Otuda vuče poreklo priča da je, kada ga je pomenuti knez pitao koliko mu sin ima godina, jedan pisar odgovorio: "Ziben, svetli kneže!" (Sieben - 7 na nemačkom.)
Odbrane od nadoveze nema, jer se ne shvata kao neprijateljski čin, već kao prijateljska pošalica. Eventualno možete da pokažete svesnost da izgovarate rizičnu reč posle koje sledi nadoveza, ali ste još veći baja jer ćete preduprediti reakciju.
- Drago mi je što ste me uzeli u obzir za mesto direktora Kinoteke. O sebi bih mogao da kažem još da najviše cenim rad genija sedme umetnosti Akire Kurosave, i njegov legendarni film Sedam samuraja, da prosti ova komisija.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.