
Izraz koji se koristi za sledeću situaciju: Nalazite se na žurci ili zabavi slične vrste. Preovlađuje teško dosadna atmosfera sa ljudima zabijenim u ćoskove i muzikom koja nikada nikog neće naterati da ustane osim ako nije žestoko pijan. U tom trenutku otvaraju vam se više opcija - 1. nastaviti da piješ - 2. pobeći - 3. pokušati da se integrišeš nekako po mogućstvu sa pripadnicama lepšeg pola (ovo je u stvari vrlo slično broju jedan).
Ako pak rešiš da pobegneš daleko odavde, to trebaš učiniti odmah i bez premišljanja. Kreneš ka vratima i shvatis da u flaši imaš više od pola piva. Naravno, nećeš ostaviti pivo da pati nego ceš sačekati da popiješ pa ceš tek onda napustiti prostoriju.
"E brate, šta se radi?"
"Evo pijem najduže pivo, pa odoh..."
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.