Prijava
  1.    

    Nameštanje utakmica nižerazrednih liga

    Opštinska, okružna liga, nebitno... Iako je to lokalni klub i tu treba uložiti kintu, što za opremu, što za sudije, što za putovanja i sve to može koštati prilično puno, e sad klubovi u tim lokalnim ligama takođe zavise i od toga ko ih vodi, normalno je da će bogatiji predsednik uložiti više novca itd. Sve je to ok, ali svrha te lige je da bude amaterska i da služi za zabavu. što tih igrača, što penzionera koji te utakmice posećuju, međutim Srbi ne bi bili Srbi kada i tu ne bi počelo da se mućka... Predstavljamo vam nekoliko tehnika muljanja koje nećete naći u fudbalskim udžbenicima, a neke od njih se koriste i u profesionalnim ligama, samo što se to tamo ipak za nijansu radi diskretnije. Koja je svrha toga teško je reći jer se svi ti klubovi seljakaju iz jedne u drugu ligu, i nikada nijedan ne napreduje, a još uz to kladionica nema da vrše uticaj.

    1. 3 za 3 - Čuveni sistem, pobediš ti mene, pobedim ja tebe, odemo u kafanu i pijemo
    2. Potplaćivanje sudije - Od 20 do 50 jevreja, cena zavisi od samih ekipa koje igraju, da li je u pitanju gostujući teren itd., za linijske treba izdvojiti nešto manje.
    3. Potplaćivanje gostujućih igrača - Opet zavisi od ekipe, obično kintu dobiju 2-4 igrača, nekada i jedan, slična tarifi za sudije...
    4. Švercovanje igrača - Pošto delegati proveravaju igrače koliko i Crnogorski carinici putnike na granici moguće je prošvercovati igrače, a obično svako selo ima ponekog talenta koji igra u nekoj višoj ligi, ili jednostavno pokupe nekog iz drugog tima (dešavalo se i da jedan isti igrač nastupi za 3 različita tima)
    5. Vruć teren - Ovo se možda i ne mora okarakterisati kao nameštenje, ali se zna da ukoliko domaća ekipa ne pobedi gostojuće igrače i sudijski trio čeka žestoko peglanje.
    6. Dogovor - Finansijki bolja ekipa ponudi deo opreme, novac ili pečeno prase i 2 gajbe ’ladnog piva kako bi ih ta ekipa pustila da pobede, razlikuje se od stavke 3 po tome što svi znaju za taj dogovor.