
Парадокс којим се служи незналица када жеља за паметовањем надвлада његово (не)знање, мислећи да су му тиме све изговорене глупости опроштене.
Простије речено:,,Не разумем ти се ја у то, али ћу и даље наставити да серем.''
Најчешће примењиван по форумима и онлајн играма, јер и у случају неуспеха мудрац остаје анониман.
-Не разумем ти се ја много у ту технику, али мислим да се твој мобилни покварио јер си га превише дрндао, рекох ти да не пипаш те нетворк опције. И ето ти сад, немаш интернета.
-Није се покварио, само овде нема вајрлеса да се прикачим.
-Па рекох ти ја да се не разумем.
-Ја кратко играм еРепублик тако да се не разумем много, али нисмо смели да нападнемо ту источну регију. Да смо кренули опет на западну, до сад бисмо је освојили.
-Не можемо да нападнемо исту регију два пута у 24 часа, геније.
-Нисам знао, опрости, рекох да се не разумем.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.