
Начин одрађивања посла. Незаинтересовано, површно, без икакве ватре и претеране жеље, или једноставно простонародно речено - преко курца.
-Инспекторе Хорејшио, жао ми је, нисмо нашли никакву везу међу жртвама...
-Немогуће! Да ли сте проверили да ли имају заједничког вулканизера, ветеринара, сакупљача секундарних сировина...?
-Jесмо, и ништа. Бојим се да убица бира жртве методом офрље.
Karakteristican nacin rada u Srbiji.
"Nasi gradjevinci su u rekordnom roku sagradili..."
Citaj ofrlje...Drzi bure vodu,dok majstori odu!
Kad je nešto napravljeno ofrlje znači da uglavnom nije kako treba , nego je napravljeno brzinski , aljakavo , traljavo , frljavo . Kao krajnji rezultat dobijamo to da napravljena stvar sa original verzijom ima samo zajedničko ime.
Ofrlje napravljen pekmez: Znači napravljen je pekmez koji liči na sve samo ne na pekmez, ukus mu je gorak umesto da bude sladak a nije ni roze boje nego je crn , al vazno da je napravljen.
Ofrlje pravljena smesa za palačinke: 2 jaja , ofrlje brašna, ofrlje mleka, ofrlje soli.
Izraz koji se koristi onda kada se neki posao ne uradi do kraja i kako treba
- "Brate kako si tako ofrlje uradio. Ništa ne valja."
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.