Сусрет са решавањем проблема који већ дуже време галопира вијугама стварајући крајње непријатно пулсирање целог обима лобање и укопава појединца дубље и дубље у депру. Понашање од којег се и сам индивидум гнуша и зазире као средњовековни зоограф турске копите.
Ослобађање је заправо рад на себи. Тежња да се човек води разумом, а не осећањима. Тежња идеалу, да се постане са самим собом на ''ти'', престанак глуматања и суочавање са истином. Нешто као коначно скидање лажног осмеха и испољавање искрених емоција. Дакле, ако ти неко иде на курац, ти му смирено кажеш ''Е бато, идеш ми на курац.'' Без афекта и нервозе.
Само, да се разумемо, да би идеја била успешна потребно је научити речцу ''не'' и скупити храброст; коначно предузети нешто поводом промене, јер муда се неће надувати сама од себе и пеглања распалог РПГ-а. Дакле, поступати својевољно - отерати комшију у курац док паламуди уместо што га пажљиво слушаш а у мислима гледаш Анине дојке, пребацити професорки кад критеријум није једнак за све, немилосрдно товарити багру лицемерну умесно потврдног климања главом, позатварати озверене манијаке по фиокама и најзад одјебати манипулаторе... Релизација или иде постепено, на кашичицу, или твоји умни непријатељи заврше искасапљени у оближњем јарку и црној хроници.
Ослобађање пролази разноразне периоде, од измишељних амбиција за промене, преко првог корака, па опет до пада у исту жабокречину. Оно је акција за коју је потребно враћање самопоштовања, одговорности и самопоуздања, давно изгубљених у нејебици, неуспесима и литрама јефтине ракије.
- Може сони на зајам вечерас, брате? Да пеглам сморио сам се, купио неки вињачић, па реко... у граду је мртви распад, све сами прокељаши. Капираш?
- Ок. Дођи. (опет ћу да блејим по кући као јебени Хамлет, који идиот, нек купи више сони јеб'о га сони)
:недељу дана касније:
- Може опет сони брате? Долази ми пичока игра јој се пес мртви!
- Ај брате, само га донеси сутра, немој као прошли пут да глумиш јебеног Годоа. (А ЖИВОТА! Распали просјак!)
:следећа недеља:
- Е матори долазим по сони! Сутра ти га доносим, риба се примила, игра јој се пес, лооооооол. Може? Имаш га?
- ИМАМ НЕ ДАМ МРШ! СОТОНО!
Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.
Kurir · 20. Februar 2011.
dobro je ovo +