
Скраћеница за проклети малопродајни објекат.
У урбанијим срединама, ПМОови су највише заступљени на местима где су биле смештене соц радње попут Првог мај Пирота, Јумка, Бетекса, Атекса, Ластекса... Да ли их неки дух обузме или не- док се добрано не набуџе, пропадаће ма шта да се отвори.
Други услов за ПМО је да се објекат налази на периферији, или у близини неке слабо посећене пијаце, па ма шта год да се ту отвори- траје одређено време.
Код мене у близини постоји један карактеристичан ПМО. У почетку је био неки покушај брзе хране, али то се испоставило као попушај. Убрзо је то постала продавница са стварчицама, гардеробом. Није прошло два месеца, кад оно постаде све за 80 нешто... Е, ево, сада су изгледа достигли врхунац- ПМО је постао продавница погребне опреме. Смрт је једини сигуран посао...
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
To ti je srpski preduzetnički sektor.
+ zbog "popušaj" !
hahahaahah +++