
-Izraz koji se koristi da se izvucemo iz relativno neprijatne situacije.
(Starija zena iz naselje): Pa gde si ti Marko, nisi bio ovde 10 godina.
(Marko, mladic koji je dosao kod roditelja): Ooo, zdravo Jadranka, pa bio sam, kako nisam, ali ne dolazim cesto, kako ste vi? Nisam vas dugo video.
(Jadranka): Pa dobro, nisam lose, neko kakvo je to odelo? Ides na posao a? Joj kad se setim kad si bio mali, svi su govorili da si nekako glupav i da neces zavrsiti skolu, da ces postati klosar ili kriminalac, a vidi ga sad, gospodin covek! Ides na posao u odelu! Svaka cast!
(Marko): Hmm, da, ali... Ovaj, ja radim kao obezbedjenje za jednog tajkuna, znate...
(Jadranka): (Postalo joj je vec prilicno neprijatno, zbog svojih hvalospeva o Marku i zeli samo da ode odatle...) Aha... Pa dobro, pozdravi kuci. (kiseli osmeh)
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.