
Иако на први поглед звучи смијешно, и иако помало асоцира на "Чоколино", у питању је озбиљна ствар. Пантелино је крсна слава града (општине) Бијељина. На страну то што Крсну славу према црквеним правилима може славити само нека породица, на страну то што у задње вријеме помодарство које се састоји у редовном упражњавању вјерских светковина бива све запостављеније, најјачи утисак у овом случају оставља ипак сама ријеч "ПАНТЕЛИНО"
Током "веселих деведесетих", некоме из врха градске управе у Бијељини је пало на памет да би тај град могао имати и "крсну славу". Одабран је Свети Пантелија, илити Пантелијевдан. Пошто то "Пантелијевдан" звучи некако архаично илити сељачки, морало се приступити проналажењу адекватнијег имена. И, инспирација је пронађена код комшија Хрвата.
Пошто они Дан заљубљених називају Валентиново, и Пантелијевдан се може назвати, је ли, "Пантелино".
Иначе, телевизја БН сваке године на Пантелино емитује неки специјални програм, а на бијељинском Градском тргу тог дана гостују најеминентнији естрадни умјетници свих српских земаља.
- Хеј, да ли ваш град има неког свеца, заштитника?
- Има, наравно! То је Пантелино!
- То неки Италијан , а?
- Није Италијан, него СРБИН! Пантелија! Само што си ти сељак, па ниси навико на савремене, европске, тенденције када је у питању рад локалне самоуправе!
Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.
Kurir · 20. Februar 2011.
Vašar!:D
Asocira na Patelinu i Čokolino.
A bude i koncerAt na trgu! :D
Вазда луди Босанци. :)