Наша варијанта котрљајућег жбуња.
Спонтани двобој два жестока омладинца са врелог асфалта након пијачног дана. Неко рече да су се посвађали око књиге у библиотеци, но прича је утихнула, утоке су потегнуте и у свој тој напетости једини покрет су пластичне кесе које ветар носи низ улицу...
sirom sveta veoma rasprostranjena pojava. primarna namena pakovanje robe u prodavnicama. po dolasku kuci mozete ih spakovati u veoma mali prostor i formirati stekove, za kasniju re-upotrebu.
tu do izrazaja dolazi kreativnost- mozete ih samo guzvati u loptice i gomilati, ili pakovati u trouglice, kvadratice, vezivati u cvor, itd. zatim moguce ih je sortirati po velicini, boji i kvalitetu, jacini suskanja.
sekundarna upotreba ukljucuje ali se ne ogranicava na:
-odlaganje otpada (za razliku od skupih finskih kesa ove mogu da se okace na prozor, kvaku... a i lakse se vezu u cvor- pa u letnjim mesecima ne morate da bacate smece svakog dana);
-pakovanje garderobe pre ubacivanja u torbu (za slucaj da se u boksu autobusa nekom prospe rasol iz kace sto je poneo na zimovanje)
-itd.
ovo je naravno stereotipno vidjenje plasticnih kesa.
zitelji novobeograskog ekosistema znaju da se one javljaju i u vidu padavina; neidentifikovanih letecih objekata koji vas iznenade dok odmarate na terasi; u sumornim zimskim mesecima cine zivopisan pejzaz na krosnjama listopadnog drveca, itd.
sve u svemu, na novom beogradu zivot bez njih bio bi nezamisliv.
...i zato recimo NE ekolozima, papirnim kesama i cegerima!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.