
Ćuškati hranu bljutavog ukusa na jednu stranu tanjira, kako bi se vizuelno umanjila količina iste.
Koristi se od malih nogu kada roditelj prisiljava dete da jede razne zdrave splačine, a kasnije kada dete poraste, a ne želi da uvredi domaćina, poseže za spasonosnom tehnikom iz detinjstva. Neki ekstremni slučajevi su poznati po tome što prave uglačane piste.
Sumnja se da su sve vrhunske arhitekte inspiracije dobijale u detinjstvu videvši tanjire pune graška i boranije.
- E moj unuk, ljubi ga njegova baba Melanija, upisao arhetekturu! Znala je baba od malena da je on za to, ja sam ga spremala za prijemni.
- Ta, komšinice, šta pričaš? Kako se sad ti razumeš u to?
- Aaa zna baba sve. Pravio je taj piramide od malena. Sve mi je proračunav'o koliko hrane na koji kraj tanjira da stavi i da ćušne da ja mislim da je više pojeo. Da mene nije bilo, ne bi on taj falkutet upisao.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.