U osnovnoj definiciji veoma ukusan doručak-večera u slučaju da ti ostalo nešto starog hleba , a imaš i koje jaje pri sebi,malko brašna i mleka pa sve to zamešaš i umočiš hleb pa pečeš na vrelom ulju i kad na to namažeš pekmez od šljiva i zaliješ belom kafommmmm prste da poližeš.
U drugoj modernijoj da ne kažem novijoj varijanti je izraz koji se upotrebljava za nesretne devojke koje iz želje za što preplanutijim tenom , a naročito zimi "malkico pojačaju" kvarcanje i ne koriste tajmer u solarijumu...
SOS (Save Our Stomachs), služba za pregladnelu studentariju,
Vidi recepis.
Prženice sudentske 1968-aške.
Ovoj podvrsti se pribegava kad je hleb toliko bajat da ne može da se iseče na kriške a nemaš ni mleka da natopiš.
Hleb izrendaš na 'najveća okca' rendeta, da dobiješ sitne komadiće veličine bibera do graška, ispržiš na ostacima masnoća da porumene i to preliješ dobro izmućenim jajem ili jajima (ako nađeš više od jednog). Dobije se količinski bogat obrok a nije ni neukusno, pri tome vrlo prijatno ruska pod zubima.
Ko proba, prijatno mu bilo.
Dve očuvane i dobrodržeće starke na ležaljkama, dok naizmenično sunčaju grudi i leđa. Ležaljke moraju biti na takvom mestu da omogućavaju dobar pogled celom bazenu ili bar polovini plaže. Prženice, kao i starke, na bazen ili plažu dolaze isključivo u paru. Parenje se praktikuje zbog mazanja i zaštite nepristupačnih delova i provociranja prisutnih muških elemenata, kako maloletnih tako i onih starijih.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.