Уплив фолклора у савремени фудбал. Кад су продате све бициклице, маказице, суви листови и дроп кикови, морало се отићи корак унапред. Да не кажем уназад. Јер, као што је у музици дошло до засићења прогресивним, алтернативним, туц-туц креацијама, па све више има етно мотива, тако се и у најпопуларнији спорт уносe елементи домаће радиности.
- ...сад грунем неки тренс ритам, па мало дафт-панк електронике хемонд оргуљама, то, то... Еее, па'и сад, болан: идемо трубачи, Жикино, ситно, калуђерски, то, то, ојсаааа...
- Ма, добро је, Брего, ал' да није мало пренатрпано, да не кажем накрадено к'о докторат од Слинавог, ће те туже.
- Ћути, Рако, шта ти знаш.
=======================================================
- Брате, какав ти то шут, к'о да играш кокоњеште?
- Дај, не кењај, знаш да ми лева нога служи само да не паднем.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Морао сам да гуглам шта је Рабона. Толко умем о фудбалу. :) Плус.
skoro procitah u nekim novinama, "rabona centarsut", kad ono pipirevka obicna, za ove sto ne znaju s obe noge.
a dobro dođe i prilikom penjanja uz stepenice