Инжињерски приступ филозофији
Ако се човјек мијења из тренутнка у тренутак, онда се и радња мијења у тренутак.
Ако је поента дохватити флашу са полице, у једном моменту, ти који дохватап флашу си човјек верзија 1.0, а флаша, која је такође подлошна законима времена, јер све има свој ток времена распада тј. полураспада је флаша верзија 1.0.
Приликом понављања радње ти си човјек верзија 1.2, а флаша такође с обзиром да су подложне утицају објективне стварности која постоји.
Истина је да можете флашу дохватити са полице два пута, и радња ће бити иста, обзиром на стање флаше прије и после радње.
Мој закључак који није наметнут је да можете урадити исту ствар два пута, дохватити флашу, али вршилац радње и објекат неће бити исто као почети, иако ће обоје претрпјети исте промјене икс, обзиром да постоје и да су подложни законима истог пространо временског континуума.
У односу на вријеме. човјек = човјек + вријеме, дакле основа је иста. А како је флаша такође флша + вријеме, добијамо да је ( човјек + флаша ) * вријеме у ствари константа ц * вријеме, чиме добијамо да нас просторно временски континуум коме припадамо и по чијким законима живимо, у овом аспекту зависи од времена као промјењиве.
Ерго, можеш погледати два пута на сат, и видјети промјену, а како си и сам подложан истој промјени радња остаје иста.
Обзиром да су обје ствари прошле исту промјену - њихов однос је остао исти, тако да је и радња иста.
Два пут ништа је ништа.
Ovo je prejako!
Banja Luka Forum · 21. April 2007.
Све је константно, тако да реалне промене заправо и нема, већ само тренутне, промене можда одређених стања, чак и агрегатних. Реалне промене би биле само настајање или нестајање. Тако да се тела и не мењају, већ остају што су и била.
Али ти је дефка добра, бацила ме у ребус :) +