Депресивни кафански народњачки поджанр песама.
Радња истих је милијарду пута разрађена и почиње главним јунаком песме који је одлепио од момента сусрета са безименом famme fatal, пошандрцао после прве (и једине) ноћи кад му је мистериозна подала цупи, а потпуно изгубио мало преостале памети кад је дотична инстант турбо нестала из његовог живота, баш као што се и појавила (евентуално оставивши му чарапу, ћега или маскару за фетиш и дуго сећање).
После овакве животне мегатрагедије, главни лик се упушта у филозофску контемплацију са циљем откривања крајње Истине - и долази до закључка да се његова опсесија родила без душе и да зато момцима отима исте, на једну ноћ, баш као њему.
Иде,
даје се,
обеспамећује
и нестаје.
После “реке алкохола”, “безброј дана” и “стотина кафана” на крају песме испражњени главни лик се враћа у Босну маторој кеви - која му сере како је ништарија, алкос и како од њега никад неће дочекати унуке...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
+ jes slušao nekad Veče boema ili Veče meraka i sevdaha na Fokus radiju, one pesme su fatalne po glavnog lika iste u 95% posto slučajeva.
Lepo.
+++
U srce pogađa +++
Istu pesmu jednu Vesnu