Sakupljanje letki za vreme bombardovanja je bila glavna zanimacija klinaca u to vreme. Bilo je priča da su te letke otrovne i da ih ne treba dirati, ali klinci su u to vreme merili hrabrost sa sakupljanjem letki. Onaj ko ih ima najviše obično je bio jedan od najhrabrijih u svome kraju. Neki klinci su skupljali pa ih bacili to su bili rekreativci, a neki su svoje letke sačuvali samo za sebe i dan danas ih čuvaju. Ove letke su ostavile veliku uspomenu za svu decu u to vreme. Najomiljenije letka i letka koju su svi hteli da uhavte je bila sa slobinim likom i na njemu nišan, a sa druge strane se nalazio tenk.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
bio sam u selu tad, to je bilo na samom kraju bombardovanje, negde oko 10. jula....bacali su ih tamo kao da ih bacaju na Terazije, isao u sumu da berem pecurke a vratio se sa pozamasnim stosem letaka, nazalost ni jedan nisam uspeo da sacuvam. Inace, letak je imenica muskog roda (mnozina: leci)
Hhahah i ja sam ih ima mnogo. ali stvarno nisam siguran kako se pravilno kaže u množini.
I ja sam sakupljac letki, trenutno penzionisan :) +
Svi smo bili :)
Da, ali neki kolekcionari su mozda bili da rade malo sezonski i u Libiju :)
hahahahahh sve je moguće :)