
Služe da nam daju smernice na našem putu, njihova važnost se poništava prolaskom kroz raskrsnicu, ukoliko se isti znak ne pojavi nakon nje.
Povezao si komšinicu, na koju se odavno ložiš, jer si je "slučajno" video na stanici kako čeka bus. Nakon formalne razmene utisaka o vremenu, spustaš svoju ruku na njeno koleno i čekaš znak. Ukoliko ti odvali šamar, brzo voziš prema raskrsnici, prolaziš kroz istu, i ponavljaš postupak. Ako ovoga puta ne popiješ šamar, prethodni možeš da zanemariš i da svojom rukom kreneš uz nogu, ako se znak ponovi, odnosno ako te opet odvali, i posle raskrsnice, to na žalost znači da je zabrana i dalje na snazi, pa u tom slučaju stegneš čvršće volan, i pojačaš muziku.
Služe za orjentisanje vozača na uglavnom njemu nepoznatim putevima. Dele se na znakove opasnosti, izričitih naredbi i obaveštenja. Takođe predstavljaju najlakši deo testa teorije vožnje, stoga se za jednu grešku na ovom delu oduzima 5 bodova od celokupnog rezultata i sa još jednom iz bilo kog drugog - pada ispit.
Naravno, dešava se da i nadležni za postavljanje znakova pogreše, pa, recimo, stave jedan ispod drugog znak za parking i znak zabrane parkiranja. Tu su i oni koji nagoveštavaju ono očigledno: Ulazak na put sa pravom prvenstva - Naravno da kad izlaziš sa zemljanog puta na bulevar sa šest traka nemaš pravo prvenstva. Blizina dela puta za motorna vozila na četiri točka na kom duva jak vetar sa leve/desne strane je znak koji je, po mom mišljenju, nepotreban(osim ako u tom predelu ne duva neki omanji tornado tokom cele godine).
Table pored puta koje u glavnom sluze da vozaci ne gledju u njih.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.