Narodnoprihvaćeni naziv za marku automobila Ševrolet. Ponos američke auto-industrije, bogate istorije, jedan od začetnika "muscle cars" pravca koji je lansirao legende kao što su Corvette, ili Camaro. Starijim generacijama je i dan danas usađeno da iskazuju ogroman rispekt ako kažeš da voziš Ševca.
- Čao, malena, je l' ti tata radi u Soko Štarku?
- A?
- Pa ono, baš si slatkiš.
- Je l' imaš ti auto?
- Naravno da imam! Drajvam Ševca, mačko! Crvenog!
- Kontam da je neki Spark, evenutalno Aveo.
- Ouvaj, da, Aveo.
- Misliš da ne znam da se to govno sada proizvodi u Koreji? Helou? Takođe znam da najnovija generacija Avea ne postoji u crvenoj boji. Dalje zaključujem da je u najboljem slučaju 2009. godište i da mu plastika već krcka, kao i da su grinje uveliko nastanile sedišta. Znači, najsnažnija verzija sada ne može biti jača od 1.6, sa 16 ventila, 115 konja, a to je za moje kriterijume premalo, a po izrazu lica ti vidim čak da imaš onu najslabiju, osnovnu verziju. Poenta priče je... VOZIŠ DAEVU, DEČKO! Ćao-ćao.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.