
Реакција у ситуацији када је једна особа до гуше у послу, најчешће физичке природе, а друга особа, најчешће докона, у том незгодном тренутку додаје још по коју обавезу или поставља неинтелигентно питање.
Усељење у нову зграду. Лифт још није у функцији. Нервозни и ознојани, тата и кум носе фрижидер на други спрат. Притрчава син и пита: "Хеј, ћале, хоћеш ми дати пет сома да идем у Арену на Рамштајн?"
Тата: "Ма какав Рам... шта ме јебеш кад сам под теретом?"
Горе поменута ситуација. Син притрчава и коментарише: "Хеј, ћале, хоћеш вечерас кад будеш ишао код пријатеља успут да свратиш до обућара и однесеш моје ципеле? Јеби га, разјапио се ђон."
Нервозни, ознојани и задихани отац: "Ма иди с милим Богом, шта ме јебеш кад сам под теретом?"
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.